Kum Yemek İsteyen Yavru Kedi

serlok

Arkadaşlar yavru kedimi kum ile tanıştırma çabasındayım. Dışkılamayı yardımsız yapabiliyor yavaş yavaş alışması için. Ancak kuma koyduğum gibi hemen yemeğe çalışıyor. Sanki önünde et varmış gibi. Aç iken de tok ikende davranışı aynı. Ne yapabilirim. Şu an sadece kedi sütü tozu veriyorum. Annesiz bir yavru. 1 haftadır bende.

6 CEVAP

Phoenix3

Hiç mama görmediyse mama sanıp yemeye çalışıyordur belki bilemedim. Kumun kokusu da dikkatini çekiyor da olabilir kokusuz kumları da deneyin derim

Seymaaacaan

Kum yemesi gayet normal. Bütün kediler kumla tanışırken kum yer. Açmış gibi yemesi normal değil ama, vitamin eksikliği olabilir

Lils

Kum yemek vitamin eksikliğinden dolayı oluyor diye biliyorum. Annesiz bir yavru olduğu için normal bence.

Ahmetemind

Annesiz yavru kedi için çok normal bir durum. Zamanla alışır. Kum doğal bentonit kum ise hiç sıkıntı yok yemesinde. Tuvaletini yaparken denk gelirseniz kuma koyun yavruyu, daha hızlı alışır

Salihaylmz

Annesiz olan bazı yavrularda görebiliyor tuvaletini yapmıyorsa ve yiyorsa siz onu uzaklaştıran başka şeylerle dikkatini dağıtın karnını sık sık az az doyurun kedi sütüyle de
Kaç aylık bilmiyorum ama 1.5 aylıktan sonra yaş mama vermeye başlayabilirsiniz 😻☺

Basakdd6

Yemesini engelleyin gördükçe eğer kediniz çok küçükse gayet doğal kum yemeye çalışması