Püre Kedi Yaş Mamasi

asliu0

kedim parcali yas mamalari pek sevmiyor koydugum zaman yine gidip kuru mamasini yiyor bende pure olanlari denemek istedim bunlari severek yiyor. ilk olarak markette gordugum icin gourmet gold aldim severek yedi fakat icerigini pek begenmedigim icin baska vermedim. daha sonra petshoptan miamor markasini aldim bunu da severek yedi. petlebide gezerken animonda markasini da gordum miamorla aralarinda fiyat farki cok yok ama icerik farki da pek goremedim. az da olsa taurin ve vitamin eklemeleri oldugu icin miamor daha iyi geldi gozume acikcasi. sizin fikrinizi de almak istedim. eger baska oneriniz varsa da yazabilirsiniz(ilk foto animonda)

5 CEVAP

Poncimin

[📊] Animonda İçeriği:

Et ve Hayvansal Türevler %63
Sığır %14
Tavuk Karaciğeri
Domuz Eti
Mineraller

*Animonda Vom Feinsten Tavuklu ve Ciğerli Yetişkin Kedi Konservesi içeriğidir.

[🔴] Kötü Yanları:

• Et ve hayvansal türevler yazıyor. Hayvanın neresi kullanıldığı belli değil. Ayrıca hangi etler kullanılmış o da detaylı bir şekilde yazmıyor.

[🟢] İyi Yanları:

• Her ne kadar et ve hayvansal türevler olsa da fiyatına bakıldığında oranları gayet güzel.

• İçerisinde tahıl, pirinç, şeker gibi gereksiz maddeler yok. İçerdiği tavuk karaciğeri "aroma" olarak değil de gerçek bir şekilde eklenmiş. Bu da güzel.

Kendi Düşüncem:

Üst seviye bir mama olmasa da Animonda'nın bu serisi orta segment yaş mamalar arasında gayet güzel bir seçenek. Petlebi sitesinde içerisinde taurin olmadığı gözüküyor ama orjinal sitesinde doğal taurin içerir yazıyor. Oranı 0,6 g/kg şeklinde yazılmış. Bunun dışında sitesinde içerdiği minerallerin de oranı belirtilmiş isterseniz bakabilirsiniz. Ben şahsen orta seviye bütçede bu mamayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirim. Tabiki daha iyi mamalar var ama fiyatına göre gayet güzel.

[📊] Miamor İçeriği:

Balık ve balık yan ürünleri;
Et ve et yan ürünleri (%33 tavuk),
Mineraller

*Miamor Pastete Tavuklu Yetişkin Kedi Konservesi içeriğidir.

[🔴] Kötü Yanları:

• Et ve et yan ürünleri yazıyor. Hayvanın neresi kullanıldığı belli değil.

• Hayvansal içerik oranı bana az geldi. %33 tavuk ürünleri içerdiği yazıyor ama tavuktan daha fazla yer kaplayan balık ürünlerinin oranı ve içeriği yazmıyor. Keşke o da yazsaydı.

[🟢] İyi Yanları:

• Her ne kadar et ve hayvansal türevler olsa da fiyatına bakıldığında oranları idare eder şekilde. Birçok mama %4 hayvansal içerik içerdiğini düşünürsek. İdare eder bir içerik.

• İçerisinde tahıl, pirinç, şeker gibi gereksiz maddeler yok.

• Vitamin ilave edilmesi güzel. Protein ve yağ içeri bakımından animonda'dan önde.

Kendi Düşüncem:

Benim çok tercih edeceğim bir mama değil. Et içeriği yüksek mamalar tercih ediyorum. Fiyatı güzel ama içeriği ahım şahım değil. Başka alternatifleri var. Et içeriği animondaya göre geride kalmış. Gerçi haftada bir verdiğimizi düşünürsek hiç alınmayacak bir yaş mama demek karalamak gibi olur. Bütçe buna yeterse, kedi severse bir ihtimal tercih edilebilir.

Tavsiyeler:

[💵💵💵] Yüksek Bütçe:

🏅| Naturea
🎖️| Schesir

  • N&D

  • Mera

  • Animonda Carny Ocean Serisi

[💵💵] Orta Bütçe:

🏅 | Nutri Feline
🎖️ | Gimcat

  • Animonda Vom Feinsten

  • Bozita

[💵] Düşük-Orta Bütçe:

🏅| Felicia Konserve Mamaları
🎖️| Vitakraft

  • Vet's Plus

  • Mırmır

dilanbulent

Animonda kötü bir mama markası değil. Orta halli bir mama. Alınabilir yani. Ben kedime yavruyken alıyordum, severek yiyordu. Ama şu an ne yazık ki Felix bağımlısı olduğu için başka hiçbir yaş mamayı yemiyor...

Lils

Naturon yaş mama da püre halinde%39 et içeriyor. Ben bu ikili arasında miamor alırdım.

duman_cat_world

Animonda'ya kötüğğğ demek gömmek olur :D Miamor'la içerikleri falan çok benzer. Poncimin güzel bir karşılaştırma yapmış ve önerilerde bulunmuş zaten.
O fiyata Gimcat, Nutri Feline veya Felicia konserve alınabilir, çok daha kaliteliler.

Poncimin in yorumuna bi şey eklemek istiyorum. Bence Felicia konserveleri düşük bütçe kategorisine koyulmamalıu 😅😅 Gimcat'la neredeyse aynı fiyat. Ayrıca içeriği Gimcat'ten de güzel. 👇👇
Taze tavuk eti %40
Tavuk eti suyu %60

Mükemmel bi içerik bence. 😊 Esenlikler dilerim. 🍀🍀

Hadeyan

Bozita, Brit Premium'un gravy tipi, jöle yaş mamalarını

Matisse'in de kutu yaş mamalarını tavsiye ederim. F/p olarak iyidir.