Kedime Ayran Vermeli Miyim?

Siriuslaa

Kedim yoğurt yemiyo illa parmağımla vermem lazım tabağa koyarsam yemeyi bırakıyor ama ayranı çok seviyor (ev yapımı yoğurtla olan ayranı). Sizce ayranın zararı var mıdır?

11 CEVAP

Salihaylmz

Ben yoğurt yerine ev yapımı yoğurda su karıştırıyorum yani ayran yapıp veriyorum niye zararı olsun öyle seviyorsa öyle verin soğukluğuna dikkat edin hasta olmasın yavrucak
Tuz yoksa içinde zararı olmaz

mrcasper

içerisinde tuz yok ise verebilirsiniz hatta çok sağlıklı olur

Hilalllllll

Bizim komşumuz bize ara sıra ev yapımı yoğurt getiriyor tabağın içine koyup birazda ekmek doğuruyorum mis gibi yiyolar bahçedeki kedilerimiz bu zamana kadar bir sorun yaşamadık ALLAHA ŞÜKÜRLER olsun ki ancak parmagımızlada olsun kesin yoğurt verin kemik gelişimi için çok iyi geliyor

altunsila

Kediler için tuz çok zararlı, ayrandaki tuz da böbreğine zarar verebilir. onun dışında zaten süt ürünleri genel olarak kedilerin sık tüketmesi gereken besinler değil, yoğurdu parmağınızla yemesi yeterli diye düşünüyorum, bununla ilgili bir veteriner fikri aldınız mı? ben de merak ettim :)

iAllMoon

Vermeyin zararlı.

septikbaykus

Kefir verin riske girmeyin

Tuzsuzsa olabilir

dezgicavus

Ev yoğurdunu ya da onu sulandırıp vermenizin bir zararı olmaz yeterli yoğurt miktarı günlük sınırı geçmesin. Kalanı su zararı olmaz. Ev yoğurdu da probiyotik içerdiği için faydalı.

Siriuslaa

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. veterinerim yoğurt kesin verin diyor ama ayranı bilemedimm🥺

Zehranazz

Ayran yerine kefir verseniz daha iyi

Ballicorekkk

Veterinerimiz bize yoğurdu öneriyor hiç problem yaşamadık haftada iki kere tatlı kaşığıyla verebilirsiniz probiyotik yararı olur