Kedim Maine Coon Kırması Olabilir Mi

hazalaydin

Uzun tüylü tekir diye biliyorum ama 1.5 yasında deredeyse herkes değişik bir cinsi var diyor. 7 kilo ve boyu neredeyse gövdeme kadar

15 CEVAP

Seymaaacaan

Main coonların yüzleri çok farklı daha uzun yüzlüler. Ayrıca maincoon türkiye de çok az sayıda bulunuyor. Tekirlerde iri olabilir😇

AdaCoco

Bir kedi ırkı bulma uygulaması var, kediniz onda yüzde 74 Maine Coon çıktı fakat ne kadar doğru bilemiyorum. Kedinizin ırkının hiç bir önemi yok çok tatlıı :)

septikbaykus

Bu norveç ormana benziyor maine coon dan ziyade.

Phoenix3

Bence de Norveç orman kedisind benziyor. Ne olursa olsun, çok asil bir çocuk bence 😍

Thesudeaskin

Daha çok Norveç orman kedisi gibi geldi bana

sahraxfittiko

evet bence %88 maine coon kırması ama bence yani şyle olmuş olabilir
tekir kedi artı orman kedisi eşittir sizin kedininz

Okan3439

Kesinlikle kırma

cat_expert

maine coon ile ilgisi yok, norveç orman kedisini andırıyor bir şekilde genler karışmış.

AdaCoco

Söylediğim gibi doğruluğundan çok şüpheliyim tekir de olabilir.

simbakedi

ay hic bilmiyorum ama masallah cok tatliymis 🧿

Superisi814

Ben de bir Tekir vardı, bir ara 10 kilo idi ve kucağıma atlayıp sarıldığında 4-5 yaşlarında çocuk tasiyormusum gibi iriydi .
Norveç orman kedisini andırıyor şu anda ancak bir ara bende saf uzun tüylü Tekir vardı, onu çok andırıyor .

selinay41

kediniz maine coon kırması benimde aynı cins kedim var ve götürdüğüm veterinerler maine coon dedi norvec değil onların gözleri daha yuvarlak kulak uçları siyah ve daha açık ton oluyorlar

selinay41

Zaten internette şu şekilde yazıyor "Norveçli denizciler tarafından Amerika kıtasına getirilen Norveç Orman kedileri ile yerel kedilerin melezlenmesi sonucu ortaya çıkan bir ırk maine coon kedileri "

Hazal Aydın, kediniz Sibirya Kedisi kırmasıdır.

Diğer yandan Tekir bir ırk değildir bir renk türüdür. Tıpkı Sarman, Smokin ya da Çingene gibi. Her kedininde farklı bir ırkı vardır.

Okan3439

Norveç kırması olabilir maine coon la alakası yok safkan maine coon yavrum var benzemiyor :)