Kendime Ne Kadar Mama Vermeliyim

Pamukkkg

Merhaba nerdeyse 3 aylık bir kedim var yaklaşık bir buçuk aydır benimle kendisine mama verirken normalde hiç ölçüm yapmadan sabah ve akşam olmak üzere 2 kez veriyordum toplam 2 çay bardağı dolusu sabah 1 çay bardağı akşam 1vay bardağı. Ama yanlış olduğunu öğrendim pamuk 1kilo civarında 4gün sonra 3 aylık olacak resimden anlamış olduğum 57 gram mi vermem gerek yardımcı olur musunuz

15 CEVAP

Zehranazz

Kediler küçükken ben ölçülü verme taraftarı değilim ne kadar yiyorsa o kadar ver bence tabi çok aşırı yerse kıs ama şuan sıkıntı yok bende

Phoenix3

Daha yavru bu minnak. Ölçülü mama vermeyin bence gelişme sürecinde olduğu için. Mama kabı hiç boş kalmasın. Büyüdükten sonra kısırlaştırırsanız o zaman dikkatli beslersiniz. Ellemeyin bol bol yesin büyüsün 🥰

Phoenix3

Her konuşanı dinlemeyin bence :) Özellikle kedi sahipleri, herkes farklı şeyi savunuyor. Fakat yavruyken ölçülü beslemenin mantıklı olmadığını savunan çoğunluktadır eminim ki daha da önemlisi veterinerlerin önerdiği şey de bu

iAllMoon

Kedimin mama kabı hep dolu ama kilolu değil gün içinde oynatırsanız sorun olmaz zaten

Renklipati

6.ayına kadar hiç ölçülü vermedim taze yedin diye azar azar bittikçe kabına koydum 6.aylikken kısırlaştırma yaptırdım ve şimdi daha ölçüye geçtim ölçülü veriyorum sizde en azından kısırlaştırma olana kadar biraz daha büyüyünce ye kadar ölçülü vermeyin

Gamze9901

Yavru kedilere ölçü ile verme taraftarı değilim en önemli zamanları sağlıklı büyümesi için mama kabını devamli dolu tut bence büyüyünce kilosuna göre ölçüyü duzene katabilirsin

AdaCoco

Yavruya ölçülü vermenize gerek yok🙂 Kısırlaştırınxa ölçülü verebilirsiniz. Mama kabı hep dolu olsun, mamayı göz kararı koyabilirsiniz. 😉

Salihaylmz

Yavru kedilere ölçüsüz vermek daha iyi gelişimleri için 3 aylık daha minicik obez olmaz korkmayın

Lils

Göbek yapana kadar ölçülü vermeyin bence. Suzi online da ideal kilo ile ilgili bir yazı var. Ayda 1 oradaki ölçütle kontrol edebilirsiniz.

Phoenix3

Zamanlı da vermeyin bu arada dediğim gibi mama kabı boş kalmasın acıktıkça yesin daha küçük o düzene sokmaya çalışmayın. Veteriner de aynı şeyi söylemişti bize

Pamukkkg

Evet ben de öyle yapıyorum normalde geldiği günden beri mama kabı hiç boş kalmıyor ama öyle de bir kaç kişi söyleyince yanlış mı yapıyorum acaba dedim kendi kendime:)

Meltemmx32

Bende düzenli beslemek daha iyi diye düşünürdüm fakat veterinerimiz istedikleri zaman önüne koyun dedi bende hep öyle yapıyorum mama kapları boş kalmıyor böylece birden yemek yerine az az sık sık yiyorlar ☺️

CalicoMinos

Ölçülü vermiyorum kafama göre

CalicoMinos

Ölçülü vermiyorum kafama göre

Pamukkkg

Herkese çok teşekkür ederim 🌸