Kedide Gaz Oluşması Varsa Nasıl Çıkar

CalicoMinos

Biz yazlığa geldik 12.07.2021 tarihinde karnını şiş gördüm gerçekten çok kafaya taktım üzülüyorum fip olmasından çok korkuyorum Allah'ım inşallah olmaz ama kendisi olumsuz tepki vermiyor verse sürekli bağırır dimi bağırmıyor canı yansa tepki mutlaka verir. 😭 Uzanıyor geriliyor hareketi yapıyor sürekli yapmaya başladı masaj yapar gibi umarım anladınız demek istediğimi bugün veterinerin verdiği dış parazit hapını içirebildim nihayet neyden kaynaklı bilmiyorum umarım karnı sişi iner ya kilo almaya başlasa vücudu da alır bildiğin memenin olduğu taraf top gibi yuvarlak olmuş bilemedim ki ya ama bugün fark ettim zayıftı kemikleri sayılıyordu ya bugün öyle hissetmedim dokununca araştırma yaptım.
Sindirim Sistemi Rahatsızlıkları: Sindirim sistemi rahatsızlıkları arasında sindirim sistemi tıkanıklığı, karın bölgesinde şişliğe sebep olabilmektedir. Bu rahatsızlığı engellemek ve tedavi etmek için kedinizin yediklerine dikkat edip konserve mama kullanımına
Konserve mama diyor ben şık verdim mecbur normal de şık vermiyordum ondan dolayı mı? Bilmiyorum kafayı iyicem

Asites: Asites, kedilerin bazı sebeplerden dolayı karın boşluklarında sıvı birikmesidir. Bu sıvı dışarıdan şişlik olarak algılanmaktadır. Veteriner hekime başvurulmalıdır.
İç Parazitler: İç parazitler protozoa ve bağırsak kurtları olarak ikiye ayrılır. Özellikle yavru kedilerde görülen bu rahatsızlık; ortak kum kabı kullanımından dolayı dışkı yeme veya kirli kaptan dolayı olabilmektedir. Aşı ile tedavisi mümkündür.

Yavruları ile birlikte evde aynı kabı kullanmıştı
Diyabet: Kedilerde diyabet yani şeker hastalığı, hem kilodan kaynaklanabilmekte hem de hastalıktan sonra kilo alımı ve karında şişlik oluşabilmektedir. Bu hastalık ise Glargine yani Lantus adı verilen insülin

2 CEVAP

CalicoMinos

Bunda da şüphe etmiyor değilim çok yemek yeme isteği var kedimde yedikçe doymuyor gibi
Bağırsak parazitleri (“solucanlar”): Bağırsaktaki çok sayıda solucan, karın gerginliğine ve şişmesine neden olarak bir kediye “davul göbekli” bir görünüm ve

İdrarda kanında sıvı birikmesi araba çarpmaları yüksekten atlama travma kedim de yazlığa geldik ister istemez yüksekten atlıyor korkak bir kediydi iç parazit fazla solucan felan offf arkadaşlar nasıl geçer ağustos sa kadar yazlıktayım bakal veteriner hiçbir şey yok

CalicoMinos

Umarım iç parazit aşıdan dolayıdır eve gidince hemen yaptıracağım