Uygun Fiyatlı Mama Önerisi

kimyonesra

merhaba, 4 aylık sarman kedim içim uygun fiyatlı besleyici mama önerir misiniz? molly kitten kullanıyordum fakat veteriner o mamanın iyi olmadığını söyledi hills tarzı mamalar önerdi. yardımcı olur musunuz?

9 CEVAP

Poncimin

Yüksek bütçe içerisinden Acana tercih ederim. Orijen ve Acana kardeş markalar zaten. Bütçe varsa Orijen daha iyidir ama içerikleri hemen hemen benzer ve Orijen Türkiye'de aşırı pahalı bence. Aradaki farka Acana almak daha mantıklı. Sonrasında sırasıyla Mera ve N&D tercih ederdim. Orta bütçe içerisinden Fitmin güzel duruyor içerik olarak ama Türkiye'de bulunması zor. Bu yüzden orta bütçe içerisinden sırasıyla Sanabelle, Britcare Hypo-allergenic serisi, Bozita tercih ederdim. Britcare içerik olarak Sanabella'dan önde dursa da bazı ishal şikayetleri var. Eğer sizin kedinizde sorun yaratmazsa güzel mamadır. Sorun yaratırsa Sanabelle bakabilirsiniz. Mümkün olduğunca orta ve yüksek bütçe arasında kalmak daha iyi olur ama bütçe düşükse Felicia sonrasında ProChoice iyi bir tercih. Mystic içerik olarak daha öndedir ama ben şahsen pek güvenemiyorum o içeriğe. Liste şu şekilde bana göre:

[💵💵💵] Yüksek Bütçe:

🏅| Orijen
🎖️| Acana

  • N&D

  • Taste Of The Wild

  • Mera

  • Naturea

[💵💵] Orta Bütçe:

🏅 | Fitmin (bulunması zor)
🎖️ | Brit Care Hypo-allergenic

  • Sanabella

  • Bozita

  • Exclusion

  • Instinct

  • Advance

  • Proplan

[💵] Düşük-Orta Bütçe:

🏅| Mystic*
🎖️| Felicia

  • ProChoice

  • Golosi

*: İçeriğine her ne kadar güvenemesemde memnun olanlar var.

Salihaylmz

Uygun fiyatlı olarak biz golosi felicia bonacibo mystic kullandık veterinerler bu mamaları da pek önermiyorlar ama bütçeyi bazen aşıyor diğer mamalar

Meltemmx32

Acana- orijen- hills - la vital - naturea

Eğer daha uygun düşünürseniz
Vital- felicia- bozita -matisse

Meltemmx32

Birde reflex var içeriği çok iyi değil doğrudan et ürünleri yok ama herkesin durumu bir değil tabiki isterseniz bakabilirsiniz ben ilk başlarda bir kaç defa kullandım bir problem olmamıştı

Lils

Bozita kilosu indirimde 35 normalde 40 -isveç-
Golosi -italya-
Mystic (içeriğine güvenirseniz) ben şubattan beri kullanıyorum memnunum. -yerli-
Felicia-bonacibo aynı içerik ikisi de yerli

kimyonesra

herkese çok teşekkür ederim önerilerilerinizin hepsine bakacağım

Salihaylmz

Dr.sacchi de var onu da kullandık fena değil o da

surayilmz

felicia fp olarak ideal bir mama biz yaklaşık 1 yaşına kadar kullandık bir sağlık sorunu vs olmadı

Mystic kullanabilirsiniz içeriğinde gerçek et var en azından