En Uygun Mama?

Ecepablo

Köpeğim için en uygun alerji mama yapmayan mama hangisidir bulamıyorum maalesef, köpeğim için friskes yavru,pupy ve veterinerdenaçık aldığımız mamaları denedik hem yemiyor hemde aşırı kaşınıyor kaşıntı için 3 adet asi olmasına rağmen hala kaşınıyor dış parazit damlası aldik 2 tane geçmedi veteriner mamadan kaynakli olduğunu söyledi bugün önerdiğiz mama varmı?

8 CEVAP

Salihaylmz

Alerji karşıtı özel mamalar var veteriner hangisini önerirse onu kullanmak da fayda var mesela özellikle alerjisi olan kediler için domuzlu olan mamaları öneriyorlar
Bir de isterseniz veteriner değiştirip başka veteriner belimden tavsiye alabilirsiniz

puglife

Açık mama kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem, açık mama kullanmayın. Ben köpeğimde Pedigree kullandım daha önce, fiyat açısından uygun fakat tüy dökümü konusunda benim için sınıfta kaldı ve köpeğim de bu mamayı hiç sevmedi. Tavuk içerikli bir mama isterseniz bunu düşünebilirsiniz. Royalist marka kullandım, kuzu etli ve yine çok fazla tüy döküyordu ama bu mamayı severek yedi. Şu an ise Royal Canin kullanıyorum, en severek yediği mama bu oldu açıkçası ve tüy dökümünde de gözle görülür bir azalma var. Mamaya bağlı da olabilir fakat düzenli taramakta çok önemli. Düzenli olarak tarayın tüylerini.

FfUuRrKkAaNn

Nd, Acana, Orijen
Pro Plan, Hills, Royal Canin

End_19

Bahsettiğiniz iki mama da çok iyi değil. Alerji sorunu olanlar brit care in tahılsız serisini çok kullanıyorlar. Alıp denemenizde fayda var eğer köpeğinize yararsa onu kullanabilirsiniz

Ecepablo

Evet pro plan aldık çok sevdi :)

duman_cat_world

Hypo-Allergenic
mama alabilirsiniz. Ayrıca Friskies gibi mamalar çok kalitesiz; N&D, Acana gibi mamalar kullanın.

Hadeyan

Otomatikman Pro Plan, Hills, Royal Cannin yazıldı mı üzülüyorum yav. Bu ne tekelcilikmiş arkadaş :D

Market mamaları ve de reklam mamalarını unutun. Bütçeniz varsa Orijen, Acana ve N&D zaten işin zirveleri. Ha yoksa f/p olarak Brit Care, Bozita ve adını unuttuğum güzel bir köpek maması vardı, hatırlarsam yazarım bunları deneyebilirsiniz. Ancak ek gıdalar ile takviyeler yapınız. Kuru gıda tek başına yeterli bir diyet değil çünkü.

End_19

Kullandığınız mama çok şyi bir mama değil. Brit care mamaları genelde alerjik köpekler için iyi oluyor tavsiye ederim. Size uygun olanını seçebilirsiniz