Kedim Kustu (Kırmızı Renkli )

Benim1kedimvar

Kedim mutfakta çimen yemiş ( onun icin yetistiriyorum ) ardından da kusmuş . Annem kusarken hiç zorlanmadi diyir. ben yediği ama sindiremediği şeyleri kusar diye biliyorum Ama kırmızı renkli yani suyu pembemsi turuncumsu bir renk Annem diyor ki Mide öz suyu sarıdır çimenin rengi çıkmıştır sindiremediği içinde kusmuş dur diyor Şu an keyfi gayet yerinde gayet hareketli hasta gibi değil yani Ama mamasından çok az yemiş suyundan da azcık içmiş en son gördüğümden Sizce hasta mı yoksa çok fazla çimen yiyor diye artık midesi İsyan edip Çimeni sindirmeye karar mı verdi?

8 CEVAP

Minnak53

Benimkedimvar: kediniz ilk defa çimenden sonra kustu daha öncede arada bir yaptığı oluyor mu aslında çimenden sonra kusmaları normal biriken tüy yumakları var ise miğdede onları atar bir kedinin ayda bir iki kez kusması ve çıkardığında tüyler varsa bu çok normal sizin pisi dışkı ile zaten tüyleri çıkarıyormuş foto net değil ama çimenleri çıkarmış ve mamasının rengi ile sindiremediği su ile sanki karışmış bir rengi var gibi kediniz normalse kusması kesildi veya isal iştahsızlık yok ise korkmayın. Şuan nasıl bu arada

Benim1kedimvar

rnt
Kan kusmadi

Benim1kedimvar

Şu anda gayet iyi oyun falan oynuyor maması iştahı yerinde kakasını falan da normal ama tüy yoktu çıkardıginin içinde

Benim1kedimvar

Bu aralar çok fazla çimen yiyordu sürekli mutfağa girip Çimen yemek istiyordu çok fazla yediği için olabilir mi

Reyyanhan

Olabilir . Bir çok ihtimal var ama en iyisi ni yine de vet bilir. Gitmenize gerek olmaz belki ama tel ile danışın derim .

Minnak53

Tamamdır şikayetler anlık ise fazla çimen dokunmuştur bir hafta kadar isterseniz vermeyin derim kediniz uzun tüylü değil ise , yinede bugünde yakın takip hareketlerini izlerseniz iştahı yerinde oyun oynuyor demişsiniz sorun yok tedirgin olmayın geçmiş olsun..

Benim1kedimvar

Icinde tüy falan yoktu bu arada . zaten yuttuğu tuyleri kakasiyla cikariyor.Aceleyle cektim biri net cikmamis.

rnt

Hematemeze benziyor bi veterinere danışın lütfen.