Kedim Kusuyor, Ateşi Var Acil

Jolier

Merhaba, yavrumuzu yeni sahiplendik 2 gün önce. Bize geldiğinde çok halsizdi ve burnu akıyordu, zaten direkt götürdük veterinere. Devam etmesi halinde getirmemizi istediler. Bugün kustu ve ateşlendi. Öğlen götürdüm covid ve 2 diğer daha test yaptılar negatif çıktı. Basit bir enfeksiyon gibi görünüyor diyerek ağrı kesici ateş düşürücü iğneler yaptılar. Yarın da iğne için götürecektim fakat bugün hareketlenmesini söylemelerine rağmen Hâlâ çok halsiz ve 2 kez krema kıvamında az az kustu. Hafif sıcaklık var patilerinde. Bugün veterinere götürmem mümkün değil. Beklenmeyen bir durum sanırım ama, endişelenmem gereken bir nokta, yapabileceğim bir şey var mı? Fikirleriniz için teşekkür ederim şimdiden.

10 CEVAP

Jolier

Bir şekilde veterinere götürebildim. kan değerleri ve röntgen gayet normal çıktı. Bu gece orada kalıp serum alacak ve fip'in de olasılıklar dahilinde olduğunu söylediler. Umuyoruz ki öyle bir şey yoktur. Teşekkürler ilginize.

Zehranazz

Veterinere bence götürmelisiniz yada hiç olmazsa arayın

Hilalllllll

ateşi için koltuk altlarını ıslata bilirsiniz çok geçmiş olsun

Hatice_12

Şuan hala ateşi varmı

Hatice_12

Benim kedimin de ateşi vardı ılık suyla banyo yaptırdım anlıkna ıslak bez felan koydum 1 saat filan dinlendi şimdi çokk iui

Hatice_12

Kendiniz kaç aylık

Hatice_12

Kediniz

Gimlihanim

Umarım ciddi birsey değildir. Çok geçmis olsun.

Irms

Geçmiş olsun

Jolier

3 gündür veterinerde kalıyor. Fazlaca testler yapıldı ama bir teşhis koyulamadı. Destekleyici kimyasallarla tedavi ediyorlar ve bugün alıyoruz sütlacı veterinerden. Arada ateşi oluyormuş sanırım ama antibiyotik vermeye devam edeceğiz. Sütlaç 4 aylık.