Kısırlaştırma

puglife

Dişi köpek kısırlaştırmanın maliyeti hakkında ve eğer varsa zararları hakkında bilgi verebilir misiniz? Pug cinsi ve 7 aylık, haliyle daha önce çiftleştirmedik. Kısırlaştırmayı düşünüyorum ama konu hakkında bilgi sahibi değilim.

2 CEVAP

septikbaykus

Köpek konusunda özellikle pug gibi cins olanlarda bilgim kısıtlı ama uplıyım. Arkadaşlar el atın

theyusra

9 aylıktan önce kısırlaştırma yapılmıyor köpeklerde, hatta köpekler için en sağlıklısı 11-12. ay diye biliyorum. dişilerde ücretleri 900 liradan 1200 lira arasında değişiyor ama daha da pahalı olabilir malum her şey çok pahalandı. zararlı var evet, okuduklarımın hepsini hatırlamıyorum şu an ama köpeğinize dikkatli bakarsanız bu sorunları yaşamazsınız yazıyordu, kısırlaştırılan köpeklerin bakımı daha zahmetli oluyor malesef çünkü bazı hastalıklara özellikle diyabet-obezite-kalça sorunları gibi hastalıklara daha yatkın oluyorlar. eğer ingilizce biliyorsanız yurt dışı kaynaklarını araştırmanızı öneriyorum her şeyi daha anlaşılır ve ince ayrıntısıyla bulabiliyorsunuz çünkü.