2 Aylık Bir Kedi İçin Aşı Uygulaması Ve İlaçlar Nasıl Olmalıdır?

ekind

2 aylık bir kedinin aşısı ne zaman yapılmalı? tüy dökmemesi için hangi ilaçlar kullanılmalı (ya da B vitamini takviyesi hangi ürünle yapılmalı) ? aşları ve ilaçları ne süreyle tekrarlamam gerek?

3 CEVAP

Minnak53

Selam;
Veterinere götürüyorsun onlar sana önce bir hemen karne çıkarıyor sonrasında ilk aşıları başlıyor düzenli olarak 2 ayda bir iç dış parazit aşıları oluyor, senelik yaptırmanız gereken lösemi kuduz gb aşılarıda oluyor.zaten veterineriniz size bir daha ne zaman geleceksiniz hangi aşılar olacak hepsini söylüyor. Vitamin olarakta gimcat baby multivitamini tavsiye ederim..

Reyyanhan

Merhaba :) 3 . Aydan sonra başlanılmasi tavsiye ediliyor . İç dış parazit ten sonra aşılar başlanır.
İlk karma 1. Doz
Lösemi 1.doz
Kuduz
Karma 2.doz
Lösemi 2.doz
Bu şekilde aşılamaya gidiyor . 1 . Doz ve 2. Doz arası 21 günü geçmemeli. Yani karma 1. Doz yapıldıktan sonra 2. Dozu 15 ile 21 gün arası yapılmalı . Veteriner daha detaylı bilgi verir . Aşı takvimi çıkarır size .. vitamin olarak baby paste gimcat. Taurin . Ve prebiotic tavsiye ederim . Düzenli olarak da malt macun kullanmalısınız . 3 aylıkken başlayın .. sevgiyle büyümesi dileğimle :)

ekind

Çok teşekkür ederim. :)