Kedinin Irkı

Betul1454

Merhaba bu minnosu sahiplenmek istiyoruz ama ırkından emin olamadık sizce nedir baba british anne scottish dediler ama yorum rica ediyorum

13 CEVAP

MrMirmir

Scottish Fold yavrunun ırkı. Eğer sahiplenmek istiyorsanız bu çocukların ırkının bir önemi olmaması gerektiğini düşünüyorum :)

AdaCoco

Schottish Fold ırkı. Irkının bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Ücretiz mi sahipleniyorsunuz?

Lils

@Thesudeaskin bildiğim kadarıyla birisi british olursa hastalığın ağırlığı hafifliyor. Kulakları boşuna kırık değil sonuçta demek ki yavruya hastalık geni var.

Lils

Scottish fold. Kulakları eklem rahatsızlığından dolayı kıvrık ordan anlayabilirsiniz. Cinsler hep kendi ırklarıyla çiftleştirildikleri için birçok hastalığa yatkın oluyorlar.

NazKai

Scottish fold ve kesinlikle sahiplenmeyin. Kesiblikle çünkü ekremlerinden dolayı sütekli acı çekicekler kesinlikle sahiplrnmeyin. Kedi istiyosanız sokaktan bir çocuüu alın. Daha sağlıklı olur

AdaCoco

@Thesudeaskin Hayır, British Scottish çiftleşmesi olursa yine de hastalık genini taşıyor yavru @Lils'in dediği gibi.

NazKai

Scottish fold ve kesinlikle sahiplenmeyin. Kesiblikle çünkü ekremlerinden dolayı sütekli acı çekicekler kesinlikle sahiplrnmeyin. Kedi istiyosanız sokaktan bir çocuüu alın. Daha sağlıklı olur

Thesudeaskin

Baba British, anne Scottish Fold ise eklem rahatsızlığı olmuyor. Bu yavruş da Scottish Fold.

Lils

*Yavruda

septikbaykus

Scotiş beyaz fold :)

Basakdd6

Scottish fold

theyusra

baba british olamaz, scottish straighttir :) sizinki de scottish fold olarak doğmuş

NazKai

Kırık kulaklı olmasının da nedeni olan kıkırdak gelişimini engelleyen osteokondrodisplazi hastalığı sadece kulağı değil tüm kemik ve kıkırdaklarda ömür boyu şiddetli ve ağrılı olmasına neden olur. hastalık ilerledikçe hareketleri kısıtlanır, kemikler birbirine Kaynar, hareket etmek çok zor ve ağrılı bir hale gelir. hastalık geni homozigot ise daha erken çok daha acılıı geçer. çoğu tedavi olamadığı için küçükken ölür ve ötonazi(uyutma) ile yaşamana son verilen kediler çoktur. heterozigot durumlar değişiklik gösterir ama hastalık mutlaka vardır. özetle her iki durumda da tedavisi olmayan ciddi bir hastalığı göz zevki uğruna çeken Kırık kulaklı perişan bir kedi vardır. ve aynı zamanda insan gözünde tamamen bir ticaret malıdır bu hayvanları ücretsiz bulmak Neredeyse imkansızdır
Ücretli veya ücretsiz ne olursa olsun buhayvanların daha fazla çiftleştirilmesi ve sahipendirilmemesi gerekir.
Hayvanın acı çektiğini çoğu kedide anlayamazsınız. Ama o acı hep var.