Kedimin Çiş Problemi

Ezgisn

Arkadaşlar merhaba 5 yaşında kısır bir kedim var son 3 yıldır kum kabı haricinde her noktaya çiş yapma sorunu başladı özellikle alan belirliyor ve oraya yapıyor çözüm bulamadım şuan vedanın bitkisel bir ilacını tavsiye etti veterinerim kullanıyorum 2 gündür ama sonuç alabileceğimden emin değilim çözüm önerisinde bulunursanız çok sevinirim

8 CEVAP

NazKai

Kısırlaştırmada bir sorun olmuş olabilir 3 senedir diyorsunuz çok uzun bir süre veterineriniz aynı veteriner mi başka veterinere gidebilirsiniz

Ezgisn

Kızgınlık belirtileri göstermiyor kan değerleri sağlık durumu her şeyi kontrol edildi farklı veterinerlerde gördü fakat çözüm bulamadık psikolojik denildi en son çare bitkisel bir takviye kullanıyorum ama o kadar yoruldum ki umutsuzum her gün yapmış oluyor ne yapacağımı şaşırdım birde hamilelik dönemi geçiriyorum yarın bebekle gelirsek eve daha da stres olacak diye korkuyorum 🤷🏻‍♀️

Palyaco

Kediniz buna alışmış kendine yer belirlemesi bunu işaret ediyor ödül mamalariyla tekrar eyite bilirsiniz

bizde hiç öyle bir durum olmadı yaa yavruyken normalde bir yaşından sonra olmaması lazım diye biliyorum

Ezgisn

Bunları denedim odaların kapısını kapattım neler yapmadım ki ama bir müddet sonra yine aynı şeyi yapıyor mesaj vermek istiyor diye düşünüyorum ama sebep bulamıyorum belki başına gelmiş birileri bir çözüm sunar diye yazdım gerçekten çok yorulduk bu soruna kesin çözüm bulmak istiyorum

Ezgisn

Derya hanım size yazıyorum doğru yere yazıyorumdur umarım doğu değilse düzeltirseniz beni sevinirim ilk kez kullanıyorum soru cevap kısmını normalde çok temizdi yavruyken parçalardı beni kum kabına götürün diye bir kez dahi yapmadı ama 2 yaşındayken biraz sağlık problemleri yaşadım ve 2 gün evde yalnız kaldığı oldu yalnızlıktan kastım akşamları birileri vardı ben yoktum sadece o dönem başladı ve kurtulamıyorum

Anonymus998421

Biz de bu durumu yaşadık maalesef.Şöyle ki bizim evin önünde başka kediler falan var ve onları görüp stres oluyordu bu yüzden yapıyordu.Onun haricinde kum kabını hep temiz tuttuk,çiş yapmaya hazırlandığı zaman falan da direkt götürdük ve bu sorun bizde bir süre sonra biti.Çok iyi takip etmeniz lazım.Stresli ise falan mutlaka nedenini ve sonra da çözümünü bulmalısınız.

Ezgisn

Cevabınız için çok teşekkür ederim bir müddet bende çok iyi takip ettim düzelir gibi oluyor ama ansızın bir gün yine yapmış oluyo tam kafa yemelik birde sebebini anlayamıyorum ne yazık ki geceleri gelip yatağıma yapıyor mesela hep yaptıktan sonra uyanıyorum yaparken yakalayamıyorum umarım bizde kurtuluruz bu durumdan ama hiç ümidim kalmadı eşimle sayısız tartışıyoruz bu sorunumuz yüzünden artık yoruldum ve sihirli değnek gibi bir öneri olur diye yazmak istedim teşekkür ederim yanıtladığınız için 🌸