Enjoy Mu Econature Mi

simbakedi

Anket

enjoy
(18 oy)
econature
(16 oy)
Toplam (34 oy)

bu iki mamadan birini almayi dusunuyorum sokaktaki canlar icin. petlebinin gonderdigi yas mamalarla karistircam yettigi kadarini. sizce hangisini almaliyim? ya da 15 kilosu 200tlye kadar olan mama oneriniz varsa onu da dusunebilirim.

17 CEVAP

Poncimin

[📊] EcoNature İçeriği:

Mısır, işlenmiş tavuk proteini, buğday, işlenmiş hayvansal protein, tavuk yağı, pirinç, ciğer aroması, mineraller, tuz, antioksidanlar, A, D ve E vitaminleri.

Analiz:
Ham Protein %30
Ham Yağ %14
Ham Lif %2
Ham Kül %9

-EcoNature Yetişkin Kedi Maması içeriğidir.

[📊] Enjoy İçeriği:

İşlenmiş  Hayvansal Protein, Buğday, Mısır, Hayvansal Yağ, Buğday Kepeği, Mısır Gluteni, Kurutulmuş Şeker Pancarı, Tavuk Ciğeri Aroması, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayası, Taurin.

Analiz:
Ham Protein %27
Ham Yağ %10
Ham Lif %2,5
Ham Kül %8

-Enjoy Yetişkin Kedi Maması içeriğidir.

[🔍] İnceleme:

• İkisinde de hiçbir maddenin oranı yazmıyor. Yazılması güzel olurdu.

• Enjoy'da mamanın en çok kapladığı içerik "İşlenmiş Hayvansal Protein", "EcoNature'de ise birinci sırada "Mısır" geliyor. Buradan bakınca Enjoy bir adım öne geçiyor.

• İkisinde de ilave tuz var, tuz kedilerde böbrek sorununa yol açabilir.

• Enjoy mamanın içerisindeki keten tohumu güzel. Cilt sağlığı ve sindirime destek için faydalı. Ayrıca bira mayası bulunması Probiyotik etki sağlıyor. Bağışıklık ve sindirim için güzel.

• EcoNature mamanın içerisinde A, D ve E vitaminleri bulunuyor. Enjoy mamanın içerisinde ise A, D, E, C, B1, B2, B3, B6, B12, B7, B9, K vitaminleri bulunuyor. Enjoy mama önde. Ayrıca EcoNature içerisinde taurin var mı bilmiyorum, yazılmamış. Ama Enjoy içerisinde mevcut.

• EcoNature sadece analiz değerleri kısmında bir tık önde. Protein ve yağ olarak Enjoy'a göre bir tık iyi.

Kendi Düşüncem:

İkisi de pek güzel değil ama illa bu ikisi arasından olacak olsam Enjoy alırdım. Bunun dışında "Dr. Sacchi Premium" bakabilirsiniz. Üst seviye bir mama değil ama içeriğe baktığımızda daha iyi duruyor bu mamalara göre. 10 kg şeklinde 167 TL civarında satılıyor. Bütçe varsa ProChoice da alınabilir. 15 kg şeklinde en düşük fiyat 276 TL-287 TL arasında değişiyor gibi. Bunun dışında aklıma pek gelmedi. Gelirse ek olarak yazarım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

duman_cat_world

Butceniz yetiyorsa sokaktaki kediler icin Mystic kullanilabilir😊 Eger bu ikisinden biri olmalıysa, Enjoy bir tık daha iyi icerik acisindan. Zaten @Poncimin çok güzel icerik karsilastirmasi yapmıs✨

BerenZ

Her ay 30-45 kg kedi maması alan biri olarak maalesef paket başına 200 tl.nin yukarısına çıkmam mümkün değil. Keşke imkan olsa... bu 2 mamadan econature öneririm tane boyutu çok iyi. Enjoy eskiden yiyorlardı artık sadece çok aç olanlar gelip yiyor, tane boyutu büyük ve yerken zorlandıklarını gördüm. Son zamanlarda Liva'nın somonlu ve kuzu etlisini alıyorum ,severek yiyorlar ve yine tane boyutu çok iyi yavrularda yiyebiliyor.

Palyaco

Mystic 15 kilo alın daha iyiii

septikbaykus

İkisi de değil diyebiliyor muyuz ?

Lils

Eco nature daha iyi bence protein ve yağ oranı olarak. Ayrıca enjoy şeker de içeriyor. Liva marka mamada gerçek et var biraz ama onda da şeker ve aroma var.

Enjoy kalitesiz mama önermem diğeri daha faydalı gibi duruyor, Ama hiç denemedim.

simbakedi

@Poncimin dr sacchi mamayi ben de dusundum ama her kedi yemiyormus. butce olsa ben de bu mamalara kalmam tabiki ama benim de o kadar cok butcem yok kendi paramdan alicam cunku. ekstra olarak buldukca ciger vs hasliyorum kedilere. ama bu siralar mama sorunu yasiyorlarmis biraz da olsa yardim etmek istedim

simbakedi

@duman_cat_world @Palyaco yine yeme orani dusuk bir mama. ac kalacaklarina bunlardan yemelerini daha cok isterim acikcasi

Lisanisan

Liva daha iyi onu almanızı tavsiye ederim

simbakedi

@Poncimin dr sacchi mamayi ben de dusundum ama her kedi yemiyormus. butce olsa ben de bu mamalara kalmam tabiki ama benim de o kadar cok butcem yok kendi paramdan alicam cunku. ekstra olarak buldukca ciger vs hasliyorum kedilere. ama bu siralar mama sorunu yasiyorlarmis biraz da olsa yardim etmek istedim

simbakedi

@septikbaykus 15 kilosu 200tl olan baska mama oneriniz var mi

enjoy alın bence bi tık daha iyi bir mama

Bobur

vancat

duman_cat_world

BerenZ
Sokaktaki canları beslemeniz çok güzel. ❤️💫 Liva'nın içeriği çok daha güzel onu kullanmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca PawPaw çok ucuz ve içeriği biraz saha güzel diğer mamalara göre, balık yağı bile var icinde.