Ev Yapımı Yaş Mama Tarifi Alabilir Miyim

simsek_sevval

Konserve mama vermek pek istemiyorum evde kendim mama yapmak istiyorum tarif verebilir misiniz

12 CEVAP

simbakedi

istediginiz eti haslayin, miktarini artirmak icin patates, havuc da ekleyebilirsiniz. sonrasinda biraz da zerdecal atin kediler icin cok faydali. ev yapimi yas mama olsun :D

Buketbayraktar

Tavuk göğsü, kabak, havuç, 1 kg gibi bir tavuğa büyük boy 1 havuç 1 kabak yeterli. Hakiki zeytin yağı, zerdeçal eklerseniz güzel olur. Piştikten sonra blanderle istediğiniz irilikte haşlama suyuyla birlikte çekin. Ben mercimek çorbası kıvamında yapıyorum. Kıvam için su miktarını ona göre ayarlayın

diablerose

80 gr tavuk gogsunu kucuk kucuk kesip 1 tatli kasigi pirincle beraber haslayip haslama suyuyla beraber verebilirsiniz

simsek_sevval

diablerose teşekkür ederim

simsek_sevval

simbakedi teşekkürler :)

Palyaco

Tavuk ciğeri suda haşlayıp verebilirsiniz Tavuk göğsü de olabilir

Irms

Herhangi bir eti istediğiniz sebzelerle haslayıp suyuyla verebilirsiniz

simsek_sevval

Çok teşekkürler ☺️

bende hiç yapmadım yaa acaba yapsam yermiki ev yapımı yaş mama

simsek_sevval

Ben evde yiyebileceği şeyler olduğunda veriyorum alışık alışkınsa belki yiyebilir

duman_cat_world

Aslında Felicia konserve, Gimcat gibi mamalar çok kaliteli kullanabilirsiniz. Mesela Felicia konservenin içeriğini paylaşayım. 👇👇

Tavuk eti %40
Tavuk eti suyu %60

Mükemmel bir içerik. 💫 Tabii karar sizin, evde yaş mama yapabilirsiniz. Bunun için internetten hekim onaylı çiğ beslenme tariflerini baz alabilirsiniz. 😊

simsek_sevval

duman_cat_world Aslında felicianın kuru ve yaş mamasını birlikte kullanıyorum çok da severek yiyor ama yediği gün kakası yumuşuyor o yüzden korkarak veriyorum bir de ev yapımı denemek istedim