Kaliteli Mama Önerisi

duman_cat_world

Selamlar. 🤗 N&D kullanıyordum. Ancak son zamanlarda birkaç yazı okudum N&D çok fazla supplement içeriyor diye; içimde şüphe uyandırdı ve mamamı değiştirmeye karar verdim. Bana ### Proplan, RC, Hill's fiyatında kaliteli bir kuru mama önerir misiniz? Seçenekler arasında Bozita, Exclusion, Brit Care Hypo-Allergenic gibi mamalar da var. Teşekkürler. ❤️✨

17 CEVAP

Poncimin

Acana Homestead Harvest Kalori İçeriği:

• %36 Protein'den
• %28 Karbonhidrat'tan
• %36 Yağ'dan

Acana Bountiful Catch Kalori İçeriği:

• %37 Protein' den
• %27 Karbonhidrat'tan
• %36 Yağ'dan

Acana Indoor Entree Kalori İçeriği:

• %38 Protein' den
• %22 Karbonhidrat'tan
• %40 Yağ'dan

Aslında en düşük karbonhidrat içeren maması Acana'nın Indoor Entree. Üst serilerinde (Wild Prairie, Pacifica, Grassland) %23 Karbonhidrat olması lazım. Tabiki onlar içerik olarak daha iyi, bütçeniz varsa onları tercih edin. Bir düşük serilerinde en çok karbonhidrat içeren Homestead Harvest. Bence Indoor Entree alabilirsiniz tavsiye ederim.

Bunun dışında Exclusion güzel gözüküyor. Kullanıp memnun olanlar var, içeriğinde kötü bir şey yok gayet güzel. Yalnız karbonhidrat oranı %33 civarı sanırım. Yani acana indoor almak istemiyorum karbonhidrat yüksek demişsiniz fakat bu mamada daha yüksek.

Ayrıca Bozita da tavsiye edebilirim. Güzel mamadır. Geyik Etli olanında taurin miktarı daha fazla diye duydum emin değilim onu tercih edebilirsiniz. Karbonhidrat oranı %34,5. Bazı mamalarında %33 çıkıyor. O civarda. İçeriği güzel, temiz ve kalitelidir.

Bu tercihler olmazsa Sanabelle önerebilirim. Bir tık daha uyguna geliyor. İçerik olarak bir tık geride. %32-34 civarında karbonhidrat oranı çıkıyor. İçeriğinde %20 gerçek et var, et oranı az olsada da genel içeriği güzel denebilir. Yalnız kısır kedi mamasındaki protein oranı %29, beni hiç tatmin etmedi. Alınacaksa direkt Yetişkin kediye adult yavruysa kitten alın. Kısır olanın bence oranları düşük.

Başka da aklıma pek mama gelmiyor. Bence Acana Indoor Entree tercih edin. İndirimde yakalarsanız Acana üst serisinden bir mamayı alabilirsiniz.

Poncimin

Pardon, paylaştığım kalori içeriği yanlış oldu. Acanada da %34 civarı karbonhidrat var. Ama yine de onu tercih ederdim. Ama bence biraz ekleyip üst serisinden bir mama alın.

Poncimin

Düzeltme: %24'müş. Böyle de arkalıklı mesaj attım ama kusura bakmayın, gözümden kaçtı :(

GultenTIKIT

Merhaba, nd nin kilosunu şu an kaça alıyorsunuz bilmiyorum ama ben acana alıyorum ***den ve kuponlarla grassland 1.8kglik mamasını 182 liraya almıştım. Acana yı öneririm biraz araştırarak daha uygun fiyatlısını bulabilirsiniz. 2 aydır o siteden alıyorum ve skt ile ilgili orjinalliği ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım

GultenTIKIT

Uğur böcekli site diyeyim sansürleniyor :))

tyguler

eğer kısır mama kullanıyorsanız proplan 10kg parasına 90tl ekleyip acana indoor 9kg alabilirsiniz

merhaba bence britcare almayın eğer aklınızda varsa yeni bir seri geliştirmişler ve çoğu kediye yaramıyor bu mama benim kediminde tüylerinin şekli bozuldu bir daha asla almam sizede önermem eğer durumunuz iyiyse acana kullanmanızı tavsiye ederim yada bozita kullanabilirsiniz içeriği fiyatına göre çok iyi ama bence royal gibi olan mamaları kullanmayın en azından içinde gerçek et olan bir mamayı bulabilirsiniz rc fiyatına

duman_cat_world

@tyguler
Acana Indoor almak istemiyorum, karbonhidrat oranı bayağı yüksek.
@GultenTIKIT
Acana almayı düşünüyordum zaten umarım kedime yarar :)

Palyaco

Exclision al ben çok memnunum tuyleri muhteşem oldu ve hiç dokulmuyor diski kokusu ağız kokusu hiç yok ve okadar cok mama denedimki en sonunda severek yedigi mamayi buldum super ötesi mama

Lisanisan

Pro plan içeriği 🥰

İçindekiler: Tavuk eti (%20), kurutulmuş kanatlı proteini, pirinç, buğday gluteni unu, hayvansal yağ, mısır, mısır gluteni unu, bezelye proteini konsantresi, mısır nişastası, kurutulmuş yumurta, mineraller, sakatat, mayalar, balık yağı, kolostrum (%0.1).

Analiz Raporu 💓

Ham Protein %40
Ham Yağ %18
Ham Selüloz %1.5
İnorganik Madde %7.5

Güzel bir içeriği var protein oranı gayet iyi ✅

Ve Instinct Original Tavuklu Yetişkin Kedi Maması da var oda güzel ikisini de deneyebilirsiniz 🥰

RENKLİ TEMMUZ KAMPANYASI: HEMEN İNCELE >
petlebi
%100 Mutlu Müşteri Hizmetleri

Nisan Akbuğa

Üyelik menünüzü açmak için tıklayın.
ALIŞVERİŞ
KEDİ ÜRÜNLERİ
KÖPEK ÜRÜNLERİ
KUŞ ÜRÜNLERİ
GÜNÜN FIRSATLARI
KAMPANYALAR
BARINAKLARA BAĞIŞ
YUVA ARAYANLAR
KEDİ İLANLARI
KÖPEK İLANLARI
TOPLULUK
SORU CEVAP
FOTOĞRAF YARIŞMASI
VETERİNER KLİNİKLERİ
REHBER
BLOG
KEDİ CİNSLERİ
KÖPEK CİNSLERİ
KEDİ İSİMLERİ
KÖPEK İSİMLERİ
POPÜLER KATEGORİLER
KEDİ MAMASI
KEDİ KUMU
KEDİ TASMASI
KEDİ EVİ
KEDİ TUVALETİ
KEDİ YATAĞI
KÖPEK MAMASI
KÖPEK YATAĞI
KÖPEK TASMASI
KÖPEK OYUNCAKLARI

1 Adet
ne aramıştınız?

Kedi Maması
Yetişkin Kedi Maması
Instinct
16 TEMMUZ FIRSAT ÜRÜNÜ
:
Instinct Original Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 1,25kg
4.7/5 Puan (7)

%18 118,82 TL 144,90 TL
SEPETTE EK %5 111,95 TL
Son Kullanma Tarihi: 30/04/2022
1 saat 51dk içinde sipariş verirseniz bugün kargoda!
%100 Mutlu Müşteri Hizmetleri: 0850 255 10 01

Çünkü, patili dostunuz bizim için de çok değerli

BU ÜRÜNÜ KİMLER KULLANIYOR?
Tekir Kedi
British Shorthair
Tuxedo (Smokin)
Kedi
Soke
Bombay
20.5%
69.2%
Task Irklar
Tekir Kedi 27
British Shorthair 8
Tuxedo (Smokin) Kedi 2
Soke 1
Bombay 1

  • Bu rapor petlebi.com'a evcil dostunu kaydetmiş üyelerimizin verdikleri siparişler üzerinden referans olması amacıyla otomatik olarak derlenmiştir.

İLGİLİ KATEGORİLER
AÇIKLAMA
TAKSİT
İADE
MARKA
Instinct
BARKOD
S.K.T.
AĞIRLIK
1,25 kg
True Instinct Original tam ve dengeli bir diyet olması için doğal bileşenlerin eşsiz bir bileşimi kullanılarak geliştirilmiştir. Doğal bileşenlerle, yapay tatlandırıcı, koruyucu ya da renklendirici içermez.

PREMİUM KALİTE PROTEİN

Ana gıda bileşeni kaynağı taze tavuk etidir.

SAĞLIKLI CİLT VE TÜYLER

Omega 3 - Omega 6 esansiyel yağ asitleri ve çinko içeriği sayesinde cildin ve tüylerin kalitesi artar, sağlığı güçlenir.

OPTİMAL FİZİKSEL KONDİSYON

Hareketlilik seviyesinin ve kas yapısının korunması için taze tavuk etinden gelen dengeli seviyedeki kalori ve yüksek kaliteli proteinlidir.

SİNDİRİM SİSTEMİ SAĞLIĞI

Tam tahıllar (arpa, esmer pirinç ve yulaf) ve lifler sayesinde prebiyotik etkilidir.

GÜÇLÜ DİŞLER VE KEMİKLER

Kemiklerin ve dişlerin sağlıklı gelişiminin desteklenmesi için kalsiyum, fosfor, magnezyum ve D vitamin içerir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ SAĞLIĞI

Yüksek seviyedeki antioksidan (E ve C vitaminleri, selenyum), çinko ve protein içeriği sayesinde bağışıklık sistemi işlevi desteklenir.

BUHARDA PİŞİRİLMİŞ

Bileşenler özelliklerini kaybetmez.

İçerik❤️

Kemiksiz Tavuk Eti %23 (%4'ü Tavuk Budu)
Esmer Pirinç %12
Tavuk Eti %11,5
Kurutulmuş Bezelye %8
Mısır Proteini
Yulaf %5
Tam Arpa
Hayvansal Yağlar %4 (Doğal Tokoferoller İle Korunmuş)
Protein Hidrolizat %3
Pancar Posası
Mineraller
Balık Yağı %0,5
Keten Tohumu
Kurutulmuş Havuç
Kurutulmuş Elma %0,35
Kurutulmuş Brokoli
Kurutulmuş Kızıl Meyveler %0,01

Analiz Raporu🌸

Protein %38
Yağ %16,5
Ham lif %2,5
İnorganik madde %8
Ca %1,2
P %1,1
Mg %0,1
Ω3 %0,3
Ω6 %2,3

İçeriği çok güzel ayrıntılı anlatılmış 🥰🌸

Acanadan vazmı geçtiniz ?

mrcasper

Pro Plan, Royal Canin, Hills

duman_cat_world

@ebrununkedisi
Hayır vazgeçmedim ama biraz pahalı, indirim yakalamaya çalışıyorum :) Böyle bir post açtım, eğer Acana alamazsam onun yerine alabileceğim uygun fiyatlı bir mama olsun diye ;)

duman_cat_world

@mrcasper
Zaten o mamaların fiyatında bir mama istedim. Fiyatlarını haketmeyen tahıl dolu mamalar. Kesinlikle almam.

theyusra

true instinct, bravery, fitmin purity, taste of the wild ve wildfield