Malt Ne?

Cubik

Cevabını Hep merak ettiğim bir soru. Malt ne? Ne işe yarıyor? Faydası neler?

13 CEVAP

Pufininelifi

Kedinin yalarken yuttuğu tüyleri dışkı yoluyla atmasını sağlıyor.

tyguler

kedinin kendini yalarken yuttuğu tüylerin dışki yoluyla atılmasına yardımcı olmak amaclı kullanilar ürundür. kullanilmadığı takdirde kediler tuyleri kusma yoluyla cıkarir veya yuttuğu tüyler bagirsakta tikanmaya yol aćabilir.

önerilen malt markaları :
gimcat
trixie
MBV Notopac (veteriner önerdi)
biofeline
biopetactive cati malt (plus)
beaphar
dr. clauders

iAllMoon

Kediler tüylerini yalarken bir çok tüy yutar. kediler bunu kusarak çıkartır ama halı koltuk gibi yerlere kusmaması için malt veririz ve kum kabına dışkı yolu ile bırakır 6 aylıktan önce verilmez

duman_cat_world

Kediler yalanırken tüy yutarlar. Bu tüyleri dışkı yoluyla atmasını sağlıyor. Eğer bu yumaklar atılmazsa bağırsakları tıkanabilir ve sonu ameliyata kadar gidebilir.
Şu markalar malt olarak tercih edilebilir:
Gimcat
Trixie
BioFeline

duman_cat_world

Ama bu soruyu neden sorduğunuzu anlayamadım. İnternette ufacık bir araştırma yapsanız sorunun cevabına ulaşırsınız.

altunsila

Suzionline.blog sayfasında çok detaylı bir açıklama yazısı var. Onu okuyabilirsiniz. Genel olarak ama yazıldığı gibi yuttuğu tüyleri dışkıyla atmasını sağlar. Kullanılmaması durumunda çim yemesi ve kusarak çıkarması gerekir tüyleri. Ne malt ne çim verilmezse tüyleri midesinde topak olur ve ileriki dönemlerde bağırsakta tıkanmaya sebebiyet verebilir. Ameliyata kadar gidebilir.

surayilmz

kedilerin yuttuğu tüyleri rahat sindirmesini saglar tüy kusması vs olmuyor malt kullanıldığında

Gimlihanim

Kedilerin yalayarak yuttuğu tüylerin dışkı ile atilmasini sagliyor.

Lisanisan

Kediler kendilerini yalarken tüylerini yutuyorlar ve bu yuttuklari tüyler midelerinde biriktiği için kusuyorlar , bazen maalesef kusamayip midelerinde tıkanma yapabiliyor .
Malt ise tüylerini kusup strese girmemeleri için dışkı yoluyla atıp rahatlamalarini sağlıyor kesinlikle kullanılması gerekli .

Önerebilecegim markalar

Zoo vital
Bio feline
Dr. Clauders

Zehranazz

Kedinin yalarken yuttuğu tüyleri diski yoluyla atılmasını sağlıyor

Lisanisan

Kediler kendilerini yalarken tüylerini yutuyorlar ve bu yuttuklari tüyler midelerinde biriktiği için kusuyorlar , bazen maalesef kusamayip midelerinde tıkanma yapabiliyor .
Malt ise tüylerini kusup strese girmemeleri için dışkı yoluyla atıp rahatlamalarini sağlıyor kesinlikle kullanılması gerekli .

Önerebilecegim markalar

Zoo vital
Bio feline
Dr. Clauders

Pamuk12390

Kedinin kendini temizlerken yuttuğu tuyleri diski yoluyla atmasını sağlıyor. Malt verilmezse midesinde ,bağırsağın da birikebiliyor . Yada kedi kusarak atıyor .

Cubik

Cevaplar için teşekkür ederim 🤗