Yavru Kedim Kısır Mama Yiyor

Meltemmx32

İyi geceler arkadaşlar 2 aylık yavru kedim kendi mamasını yemek yerine kısır kedilerimin mamasını yemeyi tercih ediyor aç olmasına rağmen yemiyor sabah koyuyorum akşama kadar anca 10-15 tane yiyor bu bı sıkıntı yaratır mı sizce

10 CEVAP

denizbaliik

gelişimi açısından yememesi lazım kısırlaştırılmış mama bi nevi diyet mamadır gelişimini tamamlamış kediler için. bence kısır kedilerinizin mamasını yavru kedinizin erişemeyeceği yere koyun

duman_cat_world

Yavru kedinizin yavru mamasını yememe nedeni mamayı sevmemesi olabilir. Başka bir mama deneyebilirsiniz, eğer aldığınız mamayı yerse kısır kedilerin mamalarını yemeyecektir.

eneskolon

Önüne sürekli kendi mamasını koyun yemiyorsa geri alın gerekirse 1 gün yemesin kediler inatçı hayvan en sonunda mecbur yiyecektir

Snzlc

Aldığınız kısır mamanın markasıyla yavru mamanın markası aynı mı acaba? Eğer değilse markadan kaynaklanıyor olabilir. Yavru diğer markanın ürününü daha çok beğenmiş olabilir.

Meltemmx32

Vermiyorum ki zaten ama kendi mamasını reddediyor o zaman mecbur veriyorum

Zehranazz

Yavru kediniz eğer kısır mama yerse gelişmez bu yüzden zorla da olsa onu yedirtmeyiz

Sindycan

kısır kedi maması ile yeterli beslenemez, kendi mamasını yemiyorsa sevmemiş olabilir. başka marka deneyebilirsiniz.

Basakdd6

kısır kediler daha çok kilo almaya meyilli oldukları için mamalar bi nevi diyet maması gibi oluyo kediniz yeteri kadar beslenemez eğer yemeye devam ederse :(

FfUuRrKkAaNn

Başka bir yavru kedi maması deneyebilirsiniz kısır kedi maması yerse gelişemez

Meltemmx32

@ snzlc @duman_cat_world
2 3 marka denedim onlarıda pek yemedi pek fazla mama yemiyor kediyi Suriyelilerin elinden aldım ev yemeğine alıştırmış olabilirler diye düşünüyorum yemesi gerekenden daha az yiyor