Yumurta

Marslipati

Merhaba arkadaşlar kedilere yumurta verilir mi. Birde yumurtada taurin var mıdır

11 CEVAP

Phoenix3

Ben nadiren küçük bıldırcın yumurtası veriyorum çiğ. Severek yiyor. Haşlanmış yumurtanın sarısını da ben yediğim zaman biraz veriyorum fazla yemiyor zaten. Taurin hakkında bir bilgim yok

duman_cat_world

@Phoenix3
Çiğ yumurta parazit yapabilir, yumurtayı pişirmeden vermeyiniz.

duman_cat_world

Yumurtayı mutlaka pişirerek veriniz, yani verilebilir; hatta piştiği taktirde kediler için çok faydalı. Çiğ yumurta da bir o kadar zararlı, parazit yapabilir.

Marslipati

Teşekkür ederim suda haşladım ve sarıni verdim bayilarak yedi :)

simbakedi

benimki nerdeyse her sabah sarisini yiyor. zararli mi bilmiyorum ama hic zarariyla karsilasmadik su ana kadar. cok seviyor valla :D

Renklipati

Benimkide sarısını çok seviyor haşlayıp veriyorum arada vermekten zarar gelmez proten için çok faydalı

Palyaco

Yumurtanın sarısı bol protein vardır hergun vermeyin beyazına buda dahildir

Lisanisan

Yumurta verebilirsiniz ama tavada pişirerek vermeniz iyi olur azıcık zeytinyağı ile pisirebilirsiniz.

Sindycan

aksine faydalı, haftada 2 3 kere verseniz kafi. taurin yok sanırım.

evet yumurta verebilirsiniz ben yumurtayı haşlıyorum kedim sarısını sevdiği için sarısını bir tabağa koyup veriyorum böyle haftada bir verebilirsiniz taurine olup olmadığı hakkında bir bilgim yok ne yazıkki

Marslipati

Anladım çok teşekkür ederim bende vermeye başladım çok seviyor