Kısır Kedi Normal Mama Yiyebilir Mi

Anonymus998421

Kısır kedilerim içi kısır olmayan bir mama kullanıyoruz.İki kedim de çok kilo alan kediler değil bu yüzden kilo açısından bir problem yaşamıyoruz.Peki acaba bunun kilo dışında bir yan etksi olabilir mi.Her hangi bir iç organında falan bir problem oluşur mu bağırsakta vs.

3 CEVAP

simbakedi

brnce kisir mama kullanmalisiniz. kisirlastirma dogal bir durum degil ve biz de ona uygun mamayi kullanmak zorundayiz diye dusunuyorum. bazi degerler fazla gelebilir. bence kisir mama en iyisi

AdaCoco

Mama ağır gelebilir. Onun dışında normal mamalarda magnezyum, fosfor, kalsiyum oranları yüksek. Kısır mamalarda bu düşük. Erkek kedilerde kısır mama kullanmazsanız idrar ve böbrek taşı olabilir.

Renklipati

Kısır mama sadece kilo ile alakalı degilki,idrar yolları için de çok önemli ilerde bu gibi durumlarla mucadele etmemek için mutlaka kısır mamaya geçin