Mama Olarak Sız Ne Kullanıyorsunuz?

HAY_DOST

Anket

Acana
(3 oy)
Orijen
(1 oy)
N&D az tahıllı
(3 oy)
N&D tahılsız
(3 oy)
NOW FRESH
(0 oy)
Royal canın
(3 oy)
Royal canın veterinary diet
(0 oy)
Royal canın ırka özel
(0 oy)
Hills science plan
(1 oy)
Hills veterinary diet
(0 oy)
Hills idal balance
(1 oy)
Proplan
(3 oy)
Proplan ( kısır, hassas deri vb.)
(1 oy)
Profine
(0 oy)
Bozita tahıllı
(1 oy)
Bozita tahılsız
(0 oy)
Golosi
(0 oy)
Brit care premium
(1 oy)
Brit care tahılsız
(3 oy)
Brit care tahıllı
(1 oy)
Temizmama ürünleri (bonacibo,mito vb.)
(1 oy)
Lavital
(0 oy)
Reflex
(0 oy)
Reflex Plus
(1 oy)
Diğer marka mamalar
(4 oy)
Yağsız tuzsuz ET
(1 oy)
Ev yemekleri
(0 oy)
Barf diyeti
(2 oy)
Toplam (34 oy)

Merhaba;
Herkes kullandığı mamayi ankette doldurdun bakalım kimler hangi mamayi neden kullanıyormuş hem bilmeyenlere yardımcı oluruz hemde konuyu tartışırız =)

31 CEVAP

Cotontzu_Siri

Yasement
Kime aynen dediğinizi anlamadım. O kadar çok cevap var ki :D

Cotontzu_Siri

Ursaminor
Ben hazır mama kullanmayan tek kişi olarak vip koltuğuna oturdum :D

HAY_DOST

Harika=) en sağlıklısı zaten=)

ayselkuss

dollfacepersian , acana düşük tahıllı kedinizde alerjiye neden olmuyor mu? bende aynı dertten lily kullanıyorum da

miapaw

catchow gayet memnun edici

HAY_DOST

Merhaba miapaw ;
Cat chow marka mamanın pek de sağlıklı olduğunu söyleyemem içerik bakımından yetersiz şöyle;

Tahıllar, bitkisel protein ekstraktı(% 2,00 soya), et ve et türevleri, balık ve balık türevleri (% 2,00 somon), yağlar, katkı maddeleri, mineraller, maya

Bir mamada ilk madde ET olmalıdır
Et oranı yetersiz olarak görünüyor tabloya bakılırsa sadece %2 et var oysa ki bir mamada %40' ın üzerinde et olmalıdır

HAY_DOST

Dollfacepersian bence kızınıza kullandığınız mamayı değiştirin yoksa başka bir mamaya geçmek çok ama çok zor olacaktır royal canin bağımlılık yapıyor
Sizin için biraz araştırma yapacağım
Acana gibi protein oranı yüksek olmayan
Bonacibo gibi protein oranı düşük ve yetersiz içerikli olmayan bir mama arayacağım

HAY_DOST

Güzel seçim =) maalesef acana orijen gibi yüksek proteinli mamalar bazı köpeklere hiç yaramıyor

Cotontzu_Siri

Acana classics classic red protein oranı %29
Brit care small breed lamb and rice protein oranı %28
??

Cotontzu_Siri

Bu fazla protein meselesi bence şehir efsanesi.

yasement

Evet

yasement

Abla kacirdin ya silinmis yorumlari haydostun.d

yasement

Gelcegini bilsem sikayet etmezdim.d

Reyyanhan

Acana ile bende katıldım :) her yaş grubuna hitap etmesi zengin içeriği ile güzel bir mama.

izzy

Analiz Değerleri: Protein % 24,0 baktığınız icerik Geyikli degil