Kedim Oyun Oynandıktan Sonra Nefes Nefese Kalıyor

Merhaba, kedimle dün oyun oynuyorduk, sürekli koşturdu. Daha sonra sıcaktan bunaldığı zamadaki gibi dilini çıkartıp nefes almaya başladı pek önemsemedim. Bugün de oyun oynadık ve aynısını yaşadık. Bi sorun olabilir mi? Yoksa sıcaklardan dolayı mı böyle yapıyor?

7 CEVAP

cicek67

Bizde de bu oluyor. Vet hekim sıcaktandır dedi ki evimiz cidden çok sıcak oluyor. Şöyle bi öneride bulundu (uyurkendi sanırım) nefes alışverişi 1 dakikada 60ı geçiyosa sorun olabilirmiş. Akciger grafi çekeriz demişti. Ben saymıştım 40 küsürlü bi şey çıkmıştı. Sizde bi sayın isterseniz

Ballicorekkk

Hava çok sıcak olduğu için ben gündüz oynamıyorum onu yoracak oyunlar oynatmıyorum. Genelde gece serinlikte oyun oynamaya başlıyoruz. Büyük ihtimal sebebi sıcaklar sizde bence hava serinlediğinde oyun oynayın😊

buusracikk

Bizde de aynısı oluyor yetişkin olan kedimi bir süre koşturduktan sonra yere yatıp dilini dışarı çıkarıp nefes alıyor sıcaktandır büyük ihtimal eğer başka bir sorun olsa oyun dışında da aynısını yapar diye düşünüyorum

Anonymus998421

Bizim kedimiz lazerle oynadığında oluyor.Heyecandan oluyor diye biliyorum ama yorulmuş da olabilir.Kediler veterinerde falan da yapıyorlar bunu.Eğer sonradan kendi kendine geçiyorsa bir şeyi yoktur bence.

Anonymus998421

Sıcaklık,oyun oynadıktan sonraki heyecan ve yorgunluk sebep olmuş olabilir.Bizim kedimiz lazer ile oynadıktan sonra böyle olmuştu.Lazer onu strese sokuyordu ve oynamayı sevmiyordu bu sebeple.Ama kendini oynamak zorunda hissediyordu.Sizin de kediniz ile oynadığınız oyundan dolayı böyle bir durum yaşamış olabilirsiniz.Yani stres de bir etken olabilir.

duman_cat_world

Bızde de oluyor büyük ihtimalle sıcaktandır sizinki de 😊
Gunduz bırakıyorum klimalı odada serin serin uyusun sıcaklamasın, akşam hava serinleyince klimayı kapatıyoruz (Bursa'da yaşıyoruz, gece serin oluyor) ve oyun oynuyoruz. O zaman sıcaklamıyor. Siz de oyun saatlerinizi akşama çekebilirsiniz. Yemekten sonra göbüşleri eritmek için de bir bahane olur oyun :D

Iyi eğlenceler ♥️

Badem22

Oyun oynarken çok susuyor ve aynı zamanda oyun oynamayı bırakıp su içmeyi erteliyor olabilir :)