Kedim Advance Mamayı Yemiyor

yesimcakmakk

Merhabalar arkadaşlar kedim proplan sterilized somonlu mama yiyor kısırlaştığından beri şuan 4 yaşında. Arada değişiklik olsun diye mamasını değiştiriyorum. Önce N&D almıştım çok seviyordu ama kepek oranının arttığını gördüm. Proplana geri döndüm ama proplan da aşırı tüy dökümü ve kilo yapıyor ve onu yediğinde doymadığını gözlemledim. Şimdi advance aldım ilk gün deli gibi yedi ama 2 gündür gidip gelip ağzına 2 tane 3 tane atıyor baska yemiyor. Önerdiğiniz iyi mamalar varsa lütfen yazın ben parasına bakmam kızımın alerjisi de var sadece somonlu kullanıyorum o yüzden. Lütfen bir yardımcı olun ne yapabilirim mama da şuan elimde kaldı.

9 CEVAP

kuruvasan

Bi hastalığı fln olmasın ? Parasına bakmıyorsanız acana kullanabilirsiniz ben hiç kullanmadım ama kullananlar memnun

Minikmuezza

Matisse somonlu kisir mamasini tavs.yebederim.secici olan kedim bayilarak yiyor.

Nermintaskin012

Acana önerebilirim ama fazla et içeriyor kedinizi nasıl etkiler bilemiyorum bence deneyin. Onun dışında bozita, fitmin, sanabelle olabilir. Pek temiz içerikli olmasada kedilere iyi geldiği için hillste olabilir

FfUuRrKkAaNn

Hills , Royal canin, Pro Plan Live Clear

blue_hpood

fazla et içeriyor, kedinizi nasıl etkiler bilemiyorum:D komedi gibi:) kediler zaten etçildir, et veya protein oranının yüksek olması kediye zarar vermez. acana veya orijen deneyebilirsiniz, n&d’de olabilir.

Palyaco

Exclision ton balıklı kullanabilirsiniz cok severek yiyiyorlar tüy kalitesi mükemmel yapıyor diski kokusu ağız kokusu yapmıyor İtalyan malı bir bakın derim içeriğine ben memnunum tavuklu kisir kullaniyorum

meowhun

True instinct, bozita, matisse, bravery gibi markalara bakabilirsiniz. Elinizde kalan mamayı da satabilirsiniz ya da sokak hayvanlarına verebilirsiniz.

Anonymus998421

Advance kaliteli bir mama bence.Eğer içerik bakımından memnunsanız devam edebilirsiniz bence.Kediniz de şimdi öylesine yiyor olabilir ama illa ki sonra alışacaktır.Değiştirme taraftarı iseniz de bozita,acana gibi mamalar öneririm.Siz yine de bir veterinerinize danışın derim.

yesimcakmakk

Kedim çok seçici her mamayı yemiyor malesef o yüzden aldığım her mamanın boşa gitmesinden korkuyorum. Şimdi aç kalırsa belki mecbur kalıp alışır diye bekliyorum bakalım