Kedim Çok Kuduruyor Ne Yapmalıyım Sakinleşmesi İçin

sahraxfittiko

kedim sürekli koşturuyor topuna şut çekiyor evde sürekli TAAAKK! TUUUUKK! ses var ne yapmalıyım😁😁😁

10 CEVAP

Zeytinbey

Kedi bu yani tabiki koşturup oyunlar oynayacak bunu bilerek almaliydiniz ama çok zor durumdaysaniz bitkisel sakinleştirici tabletler var veterinerinize danışarak kullanabilirsiniz ama bence hiç gerek yok gün içinde oyun oynayıp yorabilirsiniz geceleri daha iyi uyur

diablerose

ne guzel kudursun. demek ki saglikli. masa tenisi topu alin. onlarin sesi az ve carptigi yere zarar vermio

Ebranur

Benimkide öyle sanırım bu kadar oyuncu ve enerjik olduğu için bu kadar seviyorum onu bütün gün yatsa sıkılırdım.Vaktiniz varsa oynayın mesela bi peluş gibi oyuncak ayı vs varsa küçük ona ip bağladım ben oynatın top varsa havaya atın zıplar vs enerjisi illaki biter akşam da uyur bu kadar basit :)Sağlıklı olması çok daha şükredilecek bişi değilmi bu açıdan bakmak lazım iyi günler...

blue_hpood

kısır mı?

Zehranazz

Eger küçükse normal büyüdükçe daha az hareket eder artık

gulgez06

koşu bandı alın haha :)

benirem

kedi bu çok normal. gün içerisinde biraz oyun oynatarak bu durumu çözebilirsiniz. bir de kendi başına da oynayabileceği oyuncakları etrafta olursa sorun olmayacaktır

Anonymus998421

Bu kötü bir şey değil ki.Demek ki kedinin karakteri böyle oyuncu bir kedi.Normalde relax paste vermenizi önerebilirdim ama kedinizin bu durumu normal olduğu için önermem açıkçası.Çünkü relax paste stres gibi bir durumla karşılaşıldığında kullanılıyor.

sahraxfittiko

elbette kötü bir şey değil 😂😂 Ama bazen koşarken kafamızın üstünden falan (basarak😂) geçiyor ve çiziyor birde çok koşunca kalbi çıkıcakmış gibi oluyor nefes nefese köpek gibi dili dışarda evin içinde geziyor (kedim 1 yaşında kısır değil )

deniznergis

bırakın koşsun oynasın yarın kısırlaştırdığınızda çok ararsınız bu günleri patates çuvalı gibi yatıyorlar çünkü.