Yeni Doğum

buduu

Size daha önce bı tanıdığımızin hamile scottishinden bahsetmiştim 3 gün önce doğum yapmış ve bugün bakmaya gittim çok halsiz bitkin gördüm anne kediyi.Az önce yaş mama vermeye çalısmislar ama yememiş, onların dediğine göre de sütü azalmış , yeni doğum yapan anneye ne yapılabilir ki daha dinç ve sütünün çok olması için?

9 CEVAP

simbakedi

hicbir fikrim yok ama ne kadar sorumsuz sahipleri var. ne hamilelikte kontrole goturuyolar ne de endiselenip bir seyler yapmaya calisiyorlar saka gibi yani. cok uzuldum kediye umarim size yardimci olurlar burda.

buduu

@simbakedi :/. Ben de doğumdan önce elimden geleni yapmaya çalıştım hem buraya sordum hem kendi veterinerimize sordum hem buduyu aldığımız kişiyle konuştum ( bir sürü kedisi olduğu için) , yani elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama bugün gittiğimde çok halsiz gördüm :(

simbakedi

sizin kediniz degil siz daha cok ugrasiyorsunuz. diyecek bir sey yok gercekten hem fold kediyi ciftlestirmisler hem de bakimi ustlenmiyorlar. acinasi insanlar cok uzgunum kedi icin

Anonymus998421

Sonuçta yeni doğum yapmış ve haliyle bitkin düşmüş olabilir.Sütünün artması için anne kediler için özel mamalardan kullanabilirsiniz.Yavruları için de ek süt tozu takviyesi uygulayabilirsiniz.

Anonymus998421

Bebekleri kabul etmemiş ve istemiyor da olabilir maalesef :(

Palyaco

Meo sıvı puding alıp verin hergun 2 adet sabah akşam kendisine gelecek ve sütü bol olucak

Palyaco

Arti gimcat latte verin bu aralar bakımı cok cok önemli

buusracikk

Benim kedim de 3 ay önce doğum yaptı yaklaşık 1 hafta kadar bitkin bir şekilde yatmıştı. Anne kedinin sütü olması için yavru kedi maması verebilirsiniz onlar daha besleyici olduğundan sütü artar benim kedim yoğurt sevdiği için yoğurtlu çorba yapıp verdim 2 3 kez o zaman da artmıştı sütü deneyebilirsiniz

buduu

Hepinize çok teşekkür ederim,zaten mother&baby maması kullanıyorlar meo puding-gimcat latte-yogurtlu çorba-yavru kedi maması hepsini söylerim belki verirler,bir de annesi yavrularını kabul etmese bence yanlarında durmaz ki