Yavru Kedi Yıkamak...arkadaşımın Sorusu

Benim1kedimvar

Merhaba . Arkadaşıma kedilerin yikanmasina gerek olmadığını anlattim ama bana inanmiyor bir de sizden cevap almak istedik .

4 aylik sarman erkek . cok oyuncu . uzerindeki o bebeklik tuyleri yeni yeni geçiyor. Her bebek gibi o da kendini temizlemiyor sadece patilerini temizliyor. Ama bu onun kirli oldugu anlamina gelmez . Evde doğup büyüdüğü için de annesi belli bir süre yanında olduğu için temiz. Veterinerimiz getirin yikayalim demis . ben bunu ticaret icin yaptigini düşünüyorum ( e heralde )

Size?

9 CEVAP

Reyyanhan

Sakın yıkamayı n . Hem aşıları yok hem de yıkama k doğru birşey değil .ticari amaçlı yapıyor tabiki . Kirli olan yerlerini ılık bezle silin . Zamanla kendisini yalar zatn

Kesinlikle götürmeyin yazık hayvana. Eğer içi hiç rahat etmiyorsa minik bir leğen gibi bir şeye su doldurun içine topunu atın oyun yapın içine girmezse siz yavaş yavaş elinizle ıslatın ama sudan en azından korkmasın öyle biraz biraz ıslata ıslata temizlemeye çalışın belki suya alışırsa minik bir parça şampuanla temizlersiniz.

Cotontzu_Siri

Rupi20
İç ve dış parazit aynı gün yapılabilir. Kanlı ishalin bununla hiç bir alakası yok.

Benim1kedimvar

Bu arada 4 aylik degil . 2.5 aylik

Benim1kedimvar

Iç dış parazitleri var da bir de karma için çağırmışlar

Reyyanhan

Karma aşısının 1. Dozunu yapacaktır . Ama yıkamaya izin vermesin

rupi20

Dış ve iç parazit arasında en az 10 gün olmasına dikkat edin. Benim veterinerim 3 gün sonra yapmıştı bebeğimi kanlı ishalden kaybettim. Çok dikkatli olun

rupi20

Dıs ve iç parazit aynı gün yapılır aşı için demiştim onu aşıyla dış+iç parazit arasında 10 gün olması gerekiyor kedimde de köpeğimde de aynı gün yapılıyordu dıs iç parazit yanlıs anlasılmıs

Mineladyy

Yavru kedi yıkanmaz kii