Vets Plus İyi Mi? | Kullananlar Oldu Mu?

Poncimin

Petlebi hediyesinden elimde Vets Plus macunlar var. Multivitamini Acana Pacifica kullandığım için ağır geleceğinden haftada bir vermeyi düşünüyorum ya da iki haftada bir de olabilir. Malt macunu ise düzenli olarak kullanmayı düşünüyorum. Gimcat Malt var elimizde, 3-4 gün yetecek kadar kalmıştı. Hazır hediye gelmişken kullanayım diyorum Vets Plus Maltı. Fakat çok şikayet gördüm, kedimi kusturdu, hasta etti gibi. Ayrıca içerisinde kolza yağı var diye duymuştum. Şöyle eski-yeni içeriği karşılaştıralım. Multivitamini ele alıyorum:

[Eski]

• Malt Unu
• Bitkisel Yağlar (Ayçiçek, Kolza, Zeytin)
• Maya (Saccaromyces cerevisae)
• Bitkisel Ürünler
• Vitamin ve Mineraller

[Yeni]

• Malt Ekstratı %55
• Bitkisel Yağlar %19
• Yulaf Unu %15
• Deiyonize Su %9
• MOS %1
• Karamel %0.60
• Sodyum Benzoat %0.20
• Potasyum Sorbat %0.20

Firma ürün tasarımı ve içeriği yenilemişti. Gerek ürün tasarımı, gerek içerik olarak öncekine göre çok çok iyi. %19 bitkisel yağlar demişler, genel bir tabir, içerisinde hangi yağlar var? Kolza yağı hala duruyor mu?

Kolza yağı çok tartışmalı bir yağ, bazıları çok faydalı derken öte yandan zararlı olduğunu savunan da var. En çok genetiği değiştirilen (GDO) yağlardan biriymiş. Yapılan fare deneyleri üzerinde, kolza yağı ile beslenen farelerin beynindeki nöronların iletişim merkezlerinin bozulmaya başladığı görülmüş. Tabi kesin bir kanı yok şuan. Ama ben ayçiçek yağı, zeytin yağı gibi yağların kullanılmasını tercih ederim.

Sizler ne düşünüyorsunuz? Kullananlar oldu mu? Memnun kaldınız mı? Deneyimlerinizi belirtirseniz sevinirim. Kolza yağı yeni içerikte var mı yok mu bilmiyorum, o yüzden temkinliyim. Diğer yönlerden içeriği güzel gözüküyor.

Kaynak:
https://www.bulletproof.com/diet/healthy-eating/what-is-canola-oil/

9 CEVAP

Poncimin

Umarım çıkarılmıştır dediğiniz gibi. Yine de keşke eski içerikte olduğu gibi parantez içerisine yazılsaydı. Bitkisel Yağlar %19 (Ayçiçek, zeytin, keten tohumu yağı) artık ne kullanmışlarsa yazılması daha çok güven uyandırırdı.

Renklipati

Bende acana kullanıyorum hatta haftada 2 kez veriyorum banada hediye geldi maltınıda her gün 1 2 cm veriyor um vitaminide 2 kez hiç kusma ishal sorunu yasamadım

Lils

Kolza yağı çıkarıldı diye biliyorum. Kedibakışı adlı instagram hesabının all-day multivitamini incelediği bir gönderi var son postlarda. O vitamini incelediğimizde fotoğrafta kolza yağının vets plus ve zoovital maltta olduğu ama çıkarıldığı söyleniyor.

Lils

Vitamini kullanıyorum. Henüz bir yarar görmedim ama kediler severek yiyor. Acana ile ağır gelebilir veterinerinize sorun bence.

BeyzaDemirtas

Ben bi süre önce kullandım ama daha sonra yapısında bozulma olmuş bi iki sefer aldım hep böyle çıktı hatta burdan almıştım. Ilk aldığımda yemişti bir sorunda yaşamamıştım ama son aldıklarımın kıvamı katı ve çok yağlıydı öyle olunca bizimki yemedi. Diğer kedilerde denedim onlarda yemedi atmak durumunda kaldım. Gimcat e geri döndüm maliyetli biraz ama sorun yaşamadım hiç.

duman_cat_world

Malt kullanmanızda bir sıkıntı olmaz. Benim kendime de hediye geldi ama sevmedi maalesef.

Poncimin

Soru güncel.

duman_cat_world

Vet's Plus kullanılabilir bir marka.

Poncimin

Bugün malt paketini açtım. Aşırı akışkandı, normal mi acaba kullananlar belirtebilir mi? Yoksa dışarıda bıraktığımız için kıvamı mı bozuldu, şuan buzdolabına koydum. Bir yorum da görmüştüm yağı üstünde kalabiliyor, çalkalayın demişti. Öyle yapıp koydum buzdolabına. Kedim maalesef koklayıp ağzını sürmedi. Kaşar çok seviyor, ufak bir kaşarın arasını açtım bıçakla sıktım. Anında bitirdi. Etkisine bakacağız, daha yeni kullanmaya başladık.