Kapı Açılınca Binaya Kaçan Kedi

3 aylık kedim kapı her açıldığında, çöp veya işe giderken binaya atlıyor önceden kapının önünde geziyordu ama bugün merdivenlere yöneldi ben biraz kızdım hayır yapma diye uyardım şimdi de küstüm konuşmuyorum yanımda uyuyor. Dışarı kaçıp kaybolmasından korkuyorum üstelik Eşref evde doğdu dışarıyı hiç bilmiyor kapıyı açık görünce çıkmasının nedeni ne olabilir? Bir de başka insan görünce çok korkuyor hemen geri koşuyor eve

11 CEVAP

simbakedi

sarman teroru diyorum. benim kedim de aynisi. kapiyi azcik acip girip cikiyoruz eve. onceden korkardi simdi utanmada kapi calip mama dilenecek. hicbir cozum bulamadim gercekten biz dikkat ediyoruz artik

Badem22

Benim kedimde aynısını yapıyordu tam olarak sorun bu diyemem ama ben kedime pek araştımadan mama almıştım ve kötü , kalitesiz ve hastalık yapan bir mamaymış hatta biz ne zaman mutfakta yemek yesek hep miyavlardı şımarıklık yaptığını düşünürdük ama meğer açmış maması kötü olunca belki dışarıdan gelen bir kokuya gitmiştir ya da yemek bulmak için kaçmaya çalışmış olabilir pek emin değilim ama mamasını iyi araştırın derim

MOGU

meraklıdır.

idunn

Bizim kedimiz de aynı şekilde hiç dışarı çıkmadı ve bilmiyor. Birkaç kez binanın içinde gezindi ama merak edip kendi halinde bıraktım. 1 2 basamak inip kuyruğunu kabartıp eve koştu. Bir deneyin bence eve geri girecek mi yoksa tamamen mi basamakları inmeye çalışacak. Eğer çok uzaklaşmazsa daire kapısının önünden dışarı çıkmak istemiyor demektir. Biz 1 2 kere kendi haline bırakıp uzaktan takip ettik ve hep görebileceğimiz kadar uzaklaşıp koşa koşa eve geri döndü.

Akgulertut

Benim kedimde kapi acilinca hemen apartmana çıkıyor peşinden cikinca ya koşarak eve geri giriyor yada biz kovalıyoruz öyle giriyor öbür ewde öyle bor sorun yoktu yeni eve taşındık 7 ay oluyor bu evde başladı bu huyu

Mamasını yiyor severek aynı zaman da tavuk haşlıyorum veriyorum tek problemimiz aşırı peynir seviyor onu da çok istediği için arada mecbur kalıp veriyoruz, meraktan çıkıyor ama evde doğdu ve insan görünce aşırı korkuyor hemen kucağa zıplıyor saklanıyor önceden kapının önünde geziniyordu bugün ilk defa basamaklara yöneldi gidecek diye panik oldum. Sarman terörü harbiden ellerimiz kollarımız çizik ama çok seviyoruz canımız Eşrefimiz ❤️😂😂

Bu arada evde sakin dışarı için çabası yok sadece işe giderken çöp atarken kapı açılınca çıkıyor asansör gelince mesela sesinden korkup tekrar giriyor eve

Ozzey

Normal olur. Benim kedim 6 yasinda o da dis kapi meraklisi. 4 senedir bizde. Evde kimse yoksa kapinin onunde yatar bekler. Ya da biri geliyorsa disardan ev sakinlerinden hayvan nasil anliyor bilmiyorum gelecegi zaman gidiyor kapinin onunde bekliyor. Zile falan da basmiyorlar. Ama benim kendi gorusum orayi da evin bir alani saniyorlar. Merak ediyorlar. Karsi komsuyu gorunce topuk koltugun altinda aliyor solugu. Alistirma derim. Orayi da kendi alani sanabilir. Kizginlikta kacar. Ama sen bilirsin.

ilknurgulmek

Bizimki de 3 yaşında hemen hemen her kapı açılışında apartmanda yukarı çıkıyor birini gördüğü an koşarak kendisi geliyor eğer kimse olmazsa bizim gidip almamızı bekliyor ☺

simsek_sevval

Meraklarından yapıyorlar sanırım benimde aynı en üst katta yakalıyorum düşüp bir şey olmasından tedirginim

Ben zaten hemen peşinden gidiyorum insanlardan korkuyor kaçıyor eve keşif yapar gibi eve misafir gelince de saklanıyor 3 aylık daha ama kısırlaştırma vakti gelince hemen götürücem çok seviyorum kaybolur hızla kaçar gider diye korktum az önce kapıyı açtım yine gidecek mi diye küstüğümü anladı sanırım odaya doğru gitti