Kuru Mama Değişimi Yapmak İstiyorum Ama Kaygılarım Var

VeyselYusuf

2 aylık erkek tekir kedim var. 2 hafta önce sahiplendim. Eski evinde verilen proplan marka kuru mamadan vermeye devam ettim. Fakat kilosu 70 TL bu mamanın. Şauanlık çalışmıyorum bu yüzden giderleri sıkmak zorundayım. Kilosu 35 40 ya da 20-50 TL arasında olan, kaliteli sorun yaşatmayacak mama markası önerebilir misiniz?

18 CEVAP

esrnrr

kesinlikle Felicia yı öneririm besin değerleri diğer uygun mamalara kıyasla daha kaliteli ve taurin değeri yüksek Somonlusunu veya kuzu etli almanızı öneririm :)

simbakedi

ben bozita kitten tahilsiz tavuklu kullandim. cok memnun kaldim mamadan. proplandan daha iyi icerikli. felicia vsden de daha guzel icerigi var. icinde gercek et var cunku. benim kedime cok iyi geldi oneririm mamayi. marka mama sitesinde 10 kilo alinca kilosu 40tlye geliyor. bir anda almak zorlayabilir ama uzun sure goturuyor bu mama sizi. benim kedim obur oldugundan 3 ay kadar goturdu ama sizinkini en az 4 ay kadar goturebilir.

kuruvasan

Mystic olabilir veya felicia 1kg şeklinde alabilirsinjz ama açık mama oluyor heralde 1kg lık paketi yok diye biliyorum ama açık mamayida kimse önermiyor

Phoenix3

Purina One Junior kullanabilirsiniz proplanın alt sanayisi gibi bir şey ama 800 gr 40 TL şeklinde satiliyor. Onun dışında mystick, felicia ve pro choice kullanabilirsiniz.

Lils

10kg alırsanız

Pro plan kilosu 50tl olur
Bozita 40tl
Golosi 7.5 kg alımda 20 lira olur.
Küçük paket alacaksanız bonacibo derim felicia ile aynı o içerik yavru maması olarak.

Felicia olabilir

deniznergis

mama değişikligi yaparken numune alıp deneyin bence yer umuduyla aldığınız ucuz mama elinizde kalabilir .

FfUuRrKkAaNn

Purina one

Palyaco

Mystic yavru mama alın 1.bucuk kilosu 40 tl bu sitede eski manasıyla karıştırarak alıştırın hiçbir sorun yaşamazsınız içeriği temiz kaliteli mamadiir

Palyaco

Bide şu purina öne mamayi tavsiye etmeyi bırakın market mamasi ve diskoda cok kotu koku yapıyor kimseye tavsiye etmeyin

Snzlc

yukarda arkadaşlar 10-15 kilo alırsanız ucuza gelir diye pahalı markaları yazmışlar ama onları boşverin. ufacık yavru bir kedi o 10 kiloluk mamayı bitiremeden sıkılır. mama bayatlar. size önerebileceğim markalar vancat (30 tl) mystic veya dr. sacchi (üreticileri aynı fiyat 40-45 tl) üreticiye email atarsanız numune yolluyorlar. bonacibo ve purina one var. hiç denemedim. o sebeple bişey diyemem ama fiyatları 30-50 tl arası. bir de hills mamanın 600 gramlık başlangıç paketi var 36-37 tl falan. elinize para geçene kadar alıp kullanabilirsiniz. ve son olarak internette birçok sitenin kampanyalarını takip ederek mamaları ucuza alabilrsiniz.

ilknurgulmek

Her mama her kediye iyi gelmeyebilir ama felicia kullanıyoruz memnunuz sıkıntısı içerisinde gerçek et olmaması ama haftada bir tavuk vesayre haşlayarak da o açığı halledebilirsiniz bence biz öyle yapıyoruz

pompompurin

vancat, mystic, prochoice, dr. sacchi gibi markalar market maması seviyesinde, ben onları sokak kedilerine alıyorum. o fiyata alınabilecek en iyi seçenek 10 kiloluk bozita almak. purina one da gereksiz pahalı bir market maması.

Anonymus998421

Felicia çoğu kişinin deneyip memnun kaldığı uygun bir mama bence.

simbakedi

10 kilo tavuklu mama alip yas mamasi da tavuklu olursa sikilir ama kuzulu, balikli yas mama verirseniz sikilmaz