1 Aylık Kedide Pire Var İç Dış Parazit Yapılırmı

Tarik95

Merhaba kapımın önünde yaklaşık 3 haftalık kedi buldum çok pisti aldım yıkadım yavru kedi süt tozu aldım besliyorum şuan güvende ama pireleri var iç dış parazit yapılırmı bu kediye ? Yapılırsa hangisini ve nereden alabilirim yardımcı olur musunuz ?

5 CEVAP

PumCatLitter

çok küçük normalde 2 aydan önce yapılmaz ama durumu kötü ise bir veterinere danışın, belediye ile de kontak kurabilirsiniz

esrnrr

bir veterinerle görüşün durumu kötü ise parazit yapmasalar bile pireler için banyo yapılabilir veterinerler daha iyi bilir geçmiş olsun

Nermintaskin012

Şuan çok küçük bişey yapılmaz. Sızın evde banyo yaptırmanız lazım. Banyo bitimine yakın 1 yemek kaşığı sirkeyi 1 bardak civari suyla karıştırın ve son kez onunla durulayın. Pet shoplarda pire tarakları oluyor onlardan alıp henüz ıslakken güzelce tarayın. Her gün taramaya devam edin. Böyle böyle azalıcaktır

sultansbutler

bi veterinere danışın parazit yapabilir miyiz diye eğer çok küçük derse pire tarağı ve kedi/bebek şampuanı alın. tekrar şampuanla banyo ettirin ve tarakla pireleri tek tek alın. başka çözümü yok. doğru yıkama yöntemlerini görmek için kitten lady youtube kanalına bakın.

Anonymus998421

Biz kedimizi ilk sahiplendiğimizde de böyleydi.Bize veteriner bir karışım hazırlamıştı kediye banyo yaptırmak için.Siz de sorup soruşturup veterinerlere belki bulursunuz.İç dış parazitte aynı görevi görüyor zaten yaptırabilirsiniz.