Havlama

melsaakarsu

Köpeğim 6 aylık ve 1-2 aydır sokakta onu sevmek isteyen insanlara ve özellikle çocuklara havlayıp korkuyor ne yapabilirim

4 CEVAP

zibityus

köpeği sevmek isteyenleri, sevilmekten hoşlanmıyor diyerek reddedebilirsin. göründüğü gibi köpek bu durumdan rahatsız oluyor ki havlıyor. köpeklerle iletişim kurmayı bilmeyen insanlar sevdiğini zannettiklerinde köpekleri taciz etmekten başka bir şey yapmıyorlar. köpekten nasıl izin alınır köpek rahatsız olur mu hiç düşünmezler bilmezler. eğer onlara ne yapmaları gerektiğini söylersen köpek onlara izin vermediğinde zaten iletişime geçmek istemediğini farkedecekler zaten fakat her isteyen insanda bununla uğraşmaya değecek bir şey de değil.

melsaakarsu

haklısınız ancak köpeğim sadece onu sevmeye çalışan çocuklara ve insanlara değil yolda yürürken gördüğü çocuklara da havlıyor ve üstüne doğru koşuyor. doğal olarak bu da çocukların korkup çığlık atmasına sebep oluyor bu da köpeğimi daha çok irrite ediyor daha çok havlıyor.

Nermintaskin012

Onu sevmeye çalışan insanlardan zarar gördüyse bu yabancılara karşı tutumunu açıklar

Zeytinbey

Çocuklardan hoşlanmıyor olabilir. Daha sakin yerlerde gezdirirseniz yaklaşip sevmeye çalışan kişileri de rahatsız oluyor diye uyarirsaniz köpeğiniz stres olmaz