Kuru Manayı İslatarak Vermek

Marslipati

Malum bu aralar çok sıcak olduğu için havalar kedim de kuru manayı az tüketiyor bende kuru mamasini islatarak veriyorum buna alışır mi sonrasında normal kuru manayı yemek istemeyebilir mi birde islatarak vermem zararlı olabilir mi

8 CEVAP

diablerose

zararli olmaz ama sevmeyebilir, tam tersi daha cok da sevebilir. belki kuru kuru yemesi dis sagligi bakimindan daha avantajli olabilir ama. en iyisi islatmamaniz sanki

Marslipati

Hmm anladım islatmiycam artık alisadabilir ıslak yemeye eskisi gibi kuru vercem

sultansbutler

ıslak yemesinde sorun olmaz. yiyorsa öyle verin böbreklerine iyi gelir. kuru mama bir bisküvidir, dişleri temizleme özelliği yok.

Anonymus998421

Eğer ıslak mama vermek istiyorsanız bence yaş mama verin.Kuru mamayı ıslatırsanız içeriği bozulur ve kediniz sevmez.

Marslipati

Yok bir kaç defa denedim öylesine zaten yaş mama veriyorum düzenli olarak

Islatılmış kuru mamanın tam tersi böbreklerini yorduğunu okumuştum sebebini hatırlamıyorum

Palyaco

Yaz dönemlerinde ıslak mama verin arti dişleri için brit care dental verin kuru mama yemiyorlar sıcaklardan dolayi

Marslipati

3 defa öyle yaptım yedi artık yapmıyorum kuru mamasini yiyor zaten