Ödül Maması

aysekara1

Merhaba kedim ödül mamalarının olduğu yerden ayrılmıyor, sürekli istiyor. Verirken de elimde görünce üstüme atlıyor çok heyecanlanıyor, yerken bağırıyor. Bir kere elimden paketi alıp hepsini yedi kimseyi de yaklaştırmadı ve kustu. Ödülleri koyduğum yerden bir türlü ayıramıyoruz tüm gün bağırıp istiyor günde bir bazen iki tane veriyorum ona rağmen mamasını sevmemeye başladı. Artık hiç vermesem sorun çözülür mü?

3 CEVAP

Hilaly03

Evet bir süre vermeyin zaten ödül maması çok gerekli olan veya doyucu bir besin değil, bir süre vermeyin unutmasını sağlayın onun yerine haftada bir yaş mama verebilirsiniz veya internette kedi kurabiyeleri tarifleri var onlardan yapabilirsiniz hem daha sağlıklı olur hem de kediniz ödül mamasından uzaklaşır.

theyusra

aynı sorun bizde de vardı bugün veterinere gidince onuda sordum, 2 gün boyunca mamadan başka hiçbir şey vermeyeceksin ödül mamalarının miktarını da bir süre düşüreceksin dedi ve işe yarıyo tekrardan mamasını yemeye başladı şu an

Hilaly03

Evet bir süre vermeyin zaten ödül maması çok gerekli olan veya doyucu bir besin değil, bir süre vermeyin unutmasını sağlayın onun yerine haftada bir yaş mama verebilirsiniz veya internette kedi kurabiyeleri tarifleri var onlardan yapabilirsiniz hem daha sağlıklı olur hem de kediniz ödül mamasından uzaklaşır.