Kuduz Aşısı/Tetanoz Aşısı Olmalı Mıyım

ilkexx

arkadaşlar merhaba, biraz evham yaptığımın farkındayım fakat birine danışmak istedim. Sokakta beslediğim kediyi ip ile oynatırken ipin ısırdığı yani tükürük ile teması olduğunu bildiğim bir yer dün kedimin çok derin ya da çok yüzeysel olmayan bir çiziğe değdi. Kuduz ya da baska bir aşı olmama gerek var mı? Bol su ile 4-5 kez bölgeyi yıkadım.

5 CEVAP

ilkexx

ev kedimin çok derin ya da yüzeysel olmayan çizdiği bir çizik**

simbakedi

eger kedilerle cok icli disliysaniz bir kerelik yaptirin koruma suresi baya uzun zaten.

ilkexx

hangi aşıyı bir kereliğine yaptırmalıyım

simbakedi

kuduz icin konustum. kac ay korumasi oldugunu soyler doktorlar

Ballicorekkk

Eğer sokak kedisiyle her ihtimale karşı gidip aşınızı olun lütfen.