Kedim Tuvaletinin Dibine Cis Yapiyor

simbakedi

merhabalar yine. benim simba tuvaletinde ne kadar kum olursa olsun kumu kazip tuvaletin plastigine yapiyor cisini hep. boyle olunca da kazimam gerekiyor. kaziyamadiklarim da temizlerken zorluyor beni :D bir cozum bulan var mi buna ya da tuvaletin altina bir sey koyan var mi? poset koyarsam %100 ilk gun yirtar. onun disinda bir cozum bulan varsa beklerim onerilerini. 24L kumda bile dibe yapiyor cisini ne yapacagimi sasirdim. tesekkurler simdiden.

12 CEVAP

simsek_sevval

Bizim içinde durum farksız hep kazıyarak dibine yapıyor

Renklipati

Benimki de öyle ille tuvalet kabının dibini görecek çiş yapacak,kakada yapmıyor nedense çiş..
Ben sorunu şu şekilde çözdüm kabı ucundan kaldırıyorum tüm tüm diğer uca doğru gidiyor ve çiş toprağı ortaya çıkıyor rahat alıyorum, sonra aynı işlemi diğer ucuda yapiyorum öylece dagilmiyor

duman_cat_world

Dediğim şeyi nasıl yapacaginizi gosteren videoyu izlemenizi tavsiye ederim ❤👇
https://youtu.be/f95M41MCckg

ebrardogan

Benimki de aynı

kuruvasan

Valla bence ona çözüm yok ya benim kedimde aynı kazar kazar gider köşelere yapar tuvaletini sanki başka yer yokmuş gibi bilerek köşelere daha çok kum topluyorum yinde dağıtıyor yapıyor dibine yapışıyor mecbur temizliyoruz işte :)

Snzlc

ben tuvalet dibine karton koyuyorum. kabı kirlenmiyor ama yapışan kumu kazırken dağılıyor yine

Anonymus998421

Bizimki de öyle yapıyor.Huyları böyle demek ki.Ama bence kum torbasına önyargıyla yaklaşmayın.Poşet sağlam olunca bir şey olmuyor.Bir de bence sonuçta tuvaletlerini çiş/kaka yapmak için kullanıyorlar.Bence poşeti yırtmakla uğraşmazlar diye düşünüyorum.

duman_cat_world

Bizimki de aynisini yapiyor. Genel olarak erkek kedilerin sergiledigi bir davranıs. Koroplast markasının kedi tuvalet posetlerinden alabilirsiniz, cok dayanikli oluyorlar. Sonra da üstüne bir parça karton koyun, o zaman yırtamaz. Neden Koroplast dedim; Trixie daha pahalı ama cok dayaniksiz, hemen yırtılıyor.

Badem22

Benim böyle bir sorunum yok ama tuvaletin dibini koli bandı kaplasanız yırtamaz bence.

syuhel

Benim yaramazlı gördüm bu soruda resmen . En dibini gorene kadar kazıyıp yapıyor . Buna tam bir care yok sanırım . Huyları boyle

Mervebilgi

Bizimkiler de öyle 😌 haftada bir tamamen temizliyorum kabı. İyi topaklanan bir kum bulursanız üzerini örttüğünde kaba yapışmasını önlemiş olursunuz.

Palyaco

Gelinlikle öyle yapıyorlar 9 ay öyle yaptı benim kedimde şimdi düzeldi