Kedilerimize Yazın Serinlemek İçin Yapabileceklerimiz ?

duman_cat_world

Soru değil, bilgilendirme postu. 👇👇Bu konu hakkında çok soru görüyorum, topluca cevaplayayım dedim.

Bildiğiniz üzere yaz ayındayız ve kedilerimiz sıcaktan çok bunalıyor ( biz de :D )
Peki kedilerimizi serinletmek için neler yapabiliriz? 🤔 Haydi beraber bakalım.

• Klima/vantilatör açabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; kedinizd DOĞRUDAN hava vurmasın.

• Bu nokta kedinizin sağlığı açısından da önemli. Kedi, bol bol temiz ve taze su içmeli. Kabını her gün tazelemelisiniz. Yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız ve paranız varsa direkt kedi su pınarı alın. 😊

• Bu da bol su tüketimiyle alakalı bir madde. Kediniz ne yaptıysanız çok su içmiyorsa, yaş mama veya kedi çorbası ile takviye yapabilirsiniz. Yaş mama zaten veriyorsanız, sıklığını arttırabilirsiniz.

• Kediniz bundan hoşlanıyorsa bir pamuğu ıslatıp suyunu sıkın. Hafifçe tüylerinin üzerinde gezdirin. Ferahlatacaktır. 🧡🌼

ÖNEMLİ NOT: KEDİNİZİ YAZIN TIRAŞ ETMEYİN!!! Tüyleri kediyi yazın sıcaktan korur yani korumasını kaldırmış olursunuz. Ayrıca kediniz çok stres olur.

Herhangi başka bir sorunuz varsa, cevaplamaktan memnun olurum. Başka eklemek istediğiniz maddeler varsa, fikirlere açığım. 😊 Patili dostlarımızla mutlu bayramlar dilerim. ❤️❤️

19 CEVAP

Gimlihanim

Yaş mama mesela ne sıklıkla önerirsiniz? Benim kizim gündüz sıcaklar varken hic bisey yemeyip sadece uyuyor. Aksam yemeye basliyor. Ben de hic bisey yemedigi icin tavuk vs haslayip veriyorum. Ya da yas mamayi biraz soguk sekilde veriyorum. O zaman yiyor. Acaba yanlis mi yapiyorum?

deniznergis

ben günde 4 kutu konserve mama veriyorum dişleride 13 aydır benimkilerden saglam ve temiz:D

sultansbutler

yaş mama dişlere zarar vermez. istenilen sıklıkta verilebilir. kuru mamadan da kat kat iyidir. kuru mamanın diş temizlediği gerçeği tamamen şehir efsanesi. bisküvi formunda bir yiyecek nasıl diş temizlesin ki :)

simbakedi

@Gimlihanim bence en iyisini yapiyorsunuz. ben de her tavuk, balik vs yendiginde kedime de hasliyorum. syrica bu yaz gunlerinde son birkac gune kadar istahi azalmamisti ama azaldigi icin bir tatli kasigi kadar yas mamayi her gun kuru mamasiyla karistiriyorum ki yesin diye. zarari olacagini dusunmuyorum

Palyaco

Yaz aylarında en iyisi kedi çorbası

Sularına buz küpü atın. Hüptirik tarzı ödül mamalarını buzdolabından cıkarıp verin. Çok sıcak iklimler için bi havluyu ıslatıp suyunu sıkın kediniz gidip üstünde yatacaktır.

Asu1834

evet ya bazıları kediyi tıraş edince ferahlıyor sanıyor 😕

duman_cat_world

Gimlihanim
Yas mama haftada 1-2 defa vermek en doğrusu.

duman_cat_world

Palyaco
Aynen, özellikle Miamor marka keid çorbasının içeriği EFSANE ❤

duman_cat_world

Gimlihanim
Evet, kastettiğim konserve sayısı. Bence günlük vermek doğru değil kedilerin diş sağlığını olumsuz etkileyebilir. Az az sıklıkla vermek yerine bir konserveyi haftada 1-2 kere vermeniz daha doğru olur.

Mesela ben yaz aylarında haftada 2 kere yaş mama veriyorum, vereceğim gün bir adet konservenin tamamını veriyorum zaten bayılıyor ♥️ O hafta içerisinde vereceğim 2. günde de bir adet konserve veriyorum yani haftada toplam 2 konserve yemiş oluyor. Ayda 8 konserve ediyor.

Gimlihanim

Anladimm önerileriniz dikkate alacağım. Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin 🙏🏻😊

noface

Kuru mama yemeleri için bir sebep yok ki. Ana öğün yerine geçen yaş mamalar verildiği takdirde oldukça güzel bir şey bu.

duman_cat_world

Asu1834
Maalesef 😕

Gimlihanim

1-2 defadan kastınız konserve sayısı mıdır? Eğer öyle ise gunde yarim konserve olarak versem ve haftanın 4 günü versem sizce nasıl olur?

duman_cat_world

Günde 4 konserve çok fazla, bir süreden sonra kuru mama yemek istemeyebilir.
deniznergis