2 Kedi Birbirine Nasıl Alıştırılır

Jomioa

dışarıdan 3 4 aylık bir kedi var ve onu 1 günlüğüne kendi kedim alışabilirse sahiplenicektim benim kedim 5 6 aylık bir kedi hiç sokak görmedi ama bu kediye pati atmasada saldırmaya calısıyor ikiside erkek ve yavru ne yaparak alıstırabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

2 CEVAP

inferi0r

Eğer kalıcı şekilde sahiplenecekseniz, sabırlı olup yavaş yavaş bir araya getirmeniz gerekiyor.

İlk birkaç gün yeni kediyi sadece çantasından gösterebilirsiniz, doğrudan yaklaştırmak sorunlara neden olur.

Birbirlerinin kokusuna alışmaları lazım önce. Üzerine koku sinmiş bir şeyi koklatabilirsiniz, kedilerden birini sevdikten sonra diğerine elinizi koklatabilirsiniz.

3 4 gün kontrollü ayrı tuttuktan sonra zaten onlar kendileri birbirlerini merak etmeye başlıyor :)

Yaklaşık 10 günde kavgalar tislamalar bitiyo genelde.

Erkek oldukları için süre belki uzar aka genellikle böyle.

Ama tamamen alışıp kardeş gibi olmaları yaklaşık 1 ay.

Unutmayın kediler burnuyla yaşıyor :) kokularını birbirlerine ne kadar koklatırsanız o kadar çabuk alışırlar.

Evde 2 kedi olması gerçekten çok güzel ama, ilgi ve bakımda da rahatlık sağlıyor.

inferi0r

Çok normal ama 1 günlüğüne bakacaksınız sadece ayrı tutabilirsiniz. Çünkü kedilerin birbirine alışması için belli bir süre gerekiyor.