Mantarla Mücadele

Hysteria

merhaba arkadaşlar. kedim 16 haziran tarihinde kısırlaştırma ameliyatı oldu. 3 er gün arayla dikişlerimiz enfeksiyon sebebiyle 2 kere patladı. 12 gün boyunca açık yara tedavisi uygulandı bu süreçte antibiyotikler yedi.kedimiz 20-25 gün boyunlukla kaldı ve hiç mutlu değildi. açık yara tedavisi sonuç verdi yaramız iyileşti ve çok şükür o sıkıntılı süreci atlattık derken. kulakların iç kısmında kurumuş şekilde yaralar oldu. kulakları hep inik şekildeydi. veterinerimiz uv ışığı ile mantar teşhisi koydu. sorduğumda yaşadığı stres ve bağışıklık sistemi düştüğü için olabileceği söylendi. hemen bir doz aşı ve krem tedavisine başlandı. ancak 4. gün sonunda kulak arkasında tüyler döküldü ve burnuna sıçradı. krem tedavisini durdurduk ve 2 gün arayla bağışıklık güçlendirici vuruldu. sonrasında ecosin kullandık. 5 gün oldu kullanalı.şu an için yayılmamız ,kaşıntımız bitti diyebilecek kadar durdu. burnunda kıllanmalar var gibi geliyor, kulak arkasında bi gelişme yol. sorum şu mantar hastalığında iyileşme süreci nedir. ecosin işe yarayacak mı? şu an sadece beklemem mi gerekiyor ne yapmam gerekiyor?

8 CEVAP

GultenTIKIT

ecosin tableti biz 1 ay süresince kullanmıştık ve bağışıklık güçlendirmek adına da veteriner hekim vitamin vermişti. yani tedavi uzun sürüyor,daha 5 gün olmuş. siz sabırla bekleyin o zamanla iyileşecektir, geçmiş olsun

Renklipati

Mantar biraz uzun süreç sabır gerektiren durum,size tavsiyem bizde atlattık bağışıklığı yüksek tutmanız mutlaka vitamin kullanın ben animosol kullandım,birde kesinlikle hijyen çok önemli su yemek kanını hatta yattığı yerleri sirkleli suyla temizleyin tabakları nı sürekli yıkayın çok geçmiş olsun, geçmeyecek durum değil strese bağlı olduğu zaman bağışıklığı güçlenince geçiyor endişe etmeyin

Hysteria

temizliğine dikkat etmeye çalışıyorum. nd kısırlaştırılmış portakallı somunlu mama kullanıyorum. bağışıklığına iyi geleceğini düşünüyorum. şu an için ecosinden başka hiç bir şey kullanmadım sabırla beklemek gerekiyor galiba

diablerose

youtubeda bi kadın var kedisi var Lola. işte o kanalda bi video var mantarla ilgili. videodaki veteriner bi yerleri camasir suyuyla temizlemekten bahsediyor. bi izleyin derim. burda ota bota sirke öneriliyor ama yanlis aslinda.

diablerose

benimkini 15 gün arayla iki sefer ecosinle yıkadılar. parlayan mantara aşı iyi geliyormus. bnmki parlaksızdı. ikinci banyodan sonra 15 gun yine dolmak uzere. gözlemlemeye devam. benim de merak ettigim tam manasiyla iyilestiginden nasil emin olunuyor? ya kucuk bi yerinde kalır da farketmezsem diye dusunuyorum. veterinere zırt pırt goturmek de istemiorum cunku hayvanciklar veterinerde de kapabiliyor mantarı

Hysteria

mantarımızda azalma olduğunu söyledi veterinerimiz. tekrar ecosin ile tekrar yıkanacak umarım güzel haberler alırız

beyzathemoc1

cleapet sprey öneririm kesinlikle

Hysteria

veterinerin önerisi dışınada çıkmak istemiyorum kafalar çok karışık :(