İslanan Mamayi Ne Yapmaliyim

simbakedi

arkadaslar kedimin su ve mama kabi yan yana. boyle olunca da bazen eseliyor mama kabini icine su dokuluyor. su dokulmus mamayi tahmin edersiniz ki simarik kedi yemiyor. acaba sokaktakiler yer mi hic boyle yapan var mi? kedim 5-6 saat beklemis mamayi da yemiyor ama onlari ayirip sokaktakilere koydugumda yemis oluyorlar hep taze mamayla karistirinca. bu islanmislari da yerler mi acab? bir avuc mama cope gidiyor cunku.

8 CEVAP

Renklipati

Ayrıca şunu da ekliyim yavru kedi Kuru mamaya geçiş döneminde yemekte zorlandığı için ,hatta süt dişleri değişim döneminde ağrıları olduğu için veteriner ler kuru mamayı biraz ıslatarak vermekte sakınca görmüyor ve böyle verebilirsiniz diyor bunuda hatırlatmak istedim 🤗

beyzathemoc1

ıslanan mama 1-2 saat sonra bakteri üretmeye başlar ama ilk 1 saat tüketilebilir hiç sorun olmaz

Renklipati

Islanınca yaş mama gibi oluyor sorun olacağını sanmıyorum verebilirsiniz bence bizimkisi yiyor mesela ıslanınca daha yumuşak olduğu için,sokaktaki canların çoğu aç seve seve yerler

noface

Mama ve su kaplarını ayırmanızı öneririm. Doğada da su kaynakları, avlarından uzakta yer alıyor. Üstelik ıslanan kuru mama taneleri, bakteriler için muhteşem bir mesken.

simbakedi

@Renklipati ya normal kediler yer zaten de benim simarik yemiyor :D ben de sokaktakiler de belki yemez diye tereddute dustum. onlara veriyim en iyisi. cok tesekkurler

Renklipati

Bizimki o konuda iyi ıslanınca da hemen yiyor :)) yaş mama kıvamı oluyor yaş mama sanıyor galiba 😊

Basakdd6

Benimki yemiyor kuruduktan sonra sokaktaki kedilere veriyorum yanda direkt çöpe

diablerose

mamasiyla suyunu uzak koyun şöyle arada 30-40 cm uzaklik birakarak