Kedim Mamasını Yemiyor

Yaklaşık 4 gün önce sokaktan 2 aylık bir kedi sahiplendim. İlk iki gün mamasını çok güzel yiyordu. Ama son iki gündür asla kabından yemiyor yani en azından ben hiç yediğini görmedim. Ben yere birkaç tane koyuyorum onları yiyor. Yere koymadığım sürece yemiyor. Mama olarak veterinerimin verdiği virbac baby mamasından kullanıyorum sizce ne yapmalıyım?

10 CEVAP

Nur4

Kediniz mamayi sevmemis olabilir farklı mamalardeniyin

Anonymus998421

Kediniz zaten yavru.Bu yüzden mama tüketimi yetişkin kedilere göre daha az olacaktır.Ayrıca sıcak havalardan dolayı da olabilir.

Nermintaskin012

Kediyi bilmem ama köpeğimin hasta olduğu dönemde kaptan yemek istemiyordu. Tabi biz plastik kullanıyorduk eğer plastik kullanıyorsanız birde cam bir kapta vermeyi deneyin. Zaten cam veya porselende veriyorsanız da güzel bir temizlemeyi deneyin

sevimldost

Başka marka deneyebilirsiniz yada mama kabını yerini değiştirebilirsiniz😊

Snzlc

benim kedim de bazen kabı dışında yiyor. böyle seviyor. hastalığı falan da yok. mamasını da seviyor. sadece huy olabilir.

Palyaco

Exclision yavru mamayi deneyin kesin yicek bende çok sorun yaşadım 12 marka mama denedim en sonunda exclision mamayi sevdi

@palyaco nesiniz siz exclision mama influenceri filan mı heryere ex ex yazmayı bırakın artık gördükçe gülesim geliyor.
Virbac oldukça iyi bir mama veterineriniz güzel mama önermiş. Teker teker besleyerek sevdirmeye çalışın mamasını. Bazen kediler direnç gösterebiliyor. Günlük yemesi gereken gramajı yiyorsa sorun yok zaten. Elinizdeki mama bittiğinde hala daha çok severek yemediğini düşünürseniz başka bir mamaya geçiş yapabilirsiniz. ND, Bozita, Acana önerilerim olur.

FfUuRrKkAaNn

ilk önce başka bir mama kabı deneyin olmaz ise yaş mama ile karıştırılarak verin oda olmaz ise başka bir mama deneyin onuda yemez ise bir hastalık olabilir veterinlere danışın

simbakedi

eger halsizlik falan yoksa buyuk ihtimal mamayi begenmemistir ya da sicaklardandir. yas mama verdiginizde yiyor mu? ya da tavuk, et, ciger vs haslayip verin onlari benim kedim severek yiyor. bunlari yedigi halde mamayi yemiyorsa bilemiyorum sicaklardan da olabilir

Evet öyle oldu mamasına alıştı sanırım büyük bir iştahla yiyor artık