7 Aylık Köpeğim Çiftleşti

Alvinnn

7 aylık cocker köpeğim var erkek kardeşide 7 aylık bırlokte yasıyoruz. Bi anda çiftleştiler ve kitlendiler. Kürtaj iğneleri varmıs. Kürtaj yaptrmak canları öldürmek fikri doğru gelmiyor. Ama daha yaşını doldurmadıgı ıcın kızımın hayatıda tehlıkede olablır ne yapmam gerekır

6 CEVAP

simbakedi

kurtaji insanlardaki gibi dusunebilirsiniz yani ortada bir bebek yok bebek olusumunu engelleyeceksiniz. ignenin zarari var midir bilmiyorum ama

Alvinnn

Bilmiyorum boyle bir durum arasında kalmak gercekten cok kotu regl donemının bıtmesıne cok az kalmıstı 15 gundur hıcbırsey olmamıstı. Hayvanlarda kürtaj için çok kotu seyler yazılmıs ama bi yandan daha cocuklık yasamadan anne olması yıpratır gbı hıssedıyorum

simbakedi

acikcasi ben cok oyle dusunmezdim. oncelikle annenin hayati soz konusu ardindan da yavrularin. bir yavru kopek yavru dunyaya getirebilir mi en buyuk soru isareti bu. ikincisi de yavrular ayni annenin kardeslerinin ciftlesmesi sonucu dunyaya geldiyse genetik hastaliklarinin cikma olasiligi kat kat artiyor. akraba evliligi gibi yani. ayni irktan iki kopekte bile bu durum soz konusu. hormon tedavisi vs olmuyor mu gebeligin onune gecmek icin?

Alvinnn

Hayır herhangi bir tedavıden bahsetmıyorlar sadece kurtaj ıgnesı yapılacagı soylendı. 1 hafta bekleyıp ona gore yapılacakmıs. 1 hafta beklemekte tuhaf ama boyle oluyormus. Acaba dıyorum ikiside küçük belkı tutmaz ama tutar dedıler

simbakedi

isterseniz baska vererinerleri arayip da gorus alabilirsiniz. kendi sehrinizde olmasina gerek yok. icinize sinmediyse tek veterinere bagli kalmak zorunda degilsiniz. ama bence her sekilde gebeligi sonlandirmaniz lazim. tutmaz diyip riske atilmamali.

yalkuzak

yeni çiftleştikleri için ortada henüz canlı bebekler yoktur. tam kürtaj olmuyor yani bence başka bir sağlık problemi oluşturmayacaksa iğne yaptırabilirsiniz