Balkondan Kedi Düşmesi

Ekineroglu

Merhaba, babamın evine iki tane calisi virüs atlatmış kedi aldırdım. Bir kedinin gözünün biri görmüyor, diğerinin ikisi de %60 görüyor. Babamın evi boş olduğu için bir odayı onlara özel yaptırdık ve camlara koruma yaptırdık. Balkona babam izin vermediğinden dolayı yaptıramadım açık da olmuyordu zaten. Babam bir haftalığına köye gitmişti ve ben her gün yanlarına gidip su mama koyuyordum. Dönerken ise balkona bir şey koyup kapıyı kapattım. Yani ben öyle hatırlıyorum. Belki de tam kapatamadım... Babama saat gece 2 de apartmandan mesaj gelmiş balkonda kedi ağlıyor diye ve babam 5 de eve gelmiş. Evde bütün her yeri aramasına rağmen kedi evde yok büyük ihtimalle düştü. Saat 7 de haberim oldu ve hemen geldim. Düştüğü yerde kan vs yok. Kumunu sokağa koydum. Çevredeki 6 sokağı mama ile gezdim. Belediye barınaklarına dernekelere haber verdim ( onlara ihbar gelirse diye) ama hiç bir şekilde bulamıyorum. Diğer evde kalan kedisi aşırı derecede ağlıyor. Tek gözü görmeyen kedimiz düştü. Başka ne yapabilirim nasıl bulmaya çalışabilirim

  1. Kattan kan olmadan düşmesi mümkün mü eğer kan yoksa kırık vs içten bir şey midir diye düşünüyorum en çok korktuğum soru ise şu an yaşama ihtimali var mı 2.5 saattir her yerde arıyorum sokaklar boş olmasına rağmen bulamadım

6 CEVAP

Ekineroglu

Kediyi çevredekiler belediyeye vermiş şimdi almaya çalışıyorum sağlığı hakkında hiç bir fikrim yok direkt kafese kapatmışlar... Aldıktan sonra koşarak gideceğiz özel kliniğe umarım kırık vs yoktur

Ekineroglu

Malesef durum çok harika değil. Veteriner diğer düşme vakalarına göre çok çok şanslı olduğunu söylüyor. Damak vs yarılması olmamış. İnanılmaz bir kırık yok, yürümesini engelleyecek. Vücut ısısı çok düşüktü ve şoktan dolayı nefes alması zor oluyordu. Şu an vücut ısısı kendine geldi, her gün oksijen alacak belli bir müddet çünkü kırığı var. Kaburgaları kırılmış 3 tane. Ama önemli kaburgaları sayılmaz, yani önemli derken üst kırılsaydı akciğere ve kalbe saplanıp malesef olabilirdi. Bu yüzden çok şanslı dedi hekim. Mide boşluğuna saplanmış ve malesef bu da iç kanama yapmış. İç kanama iğneleri vs oldu. İlk 48 saat tehlikeli ama genel durumu gitgide iyiye gidiyor. Kaburga kırıkları için ise operasyon denilmedi, kafes istirahati olacak...

Bizi de haberdar edin son durumdan inşallah bir şeyi yoktur yavrunun

Hilalllllll

İç kanama olabilir yani nasıl düştüğüne bağlı kediler genelde 4 ayak üzerine düştüğü için bir şey olmuyor benim kedimde yüksek ağaçtan düştü ve gözümün önünde 4 ayak üzerine düştü umarım gelir geçmiş olsun

Superisi814

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Düşmenin etkisine bagli ic kanama olabilir , kirik , çatlak olabilir bazen de hiç bir hasar oluşmamiş olabilir.
Korkup bir yere saklanmiş olabilir , agrisindan bir yere sinmiş de olabilir.Kan görmemeniz cok da şaşilasi degil.Evet hala yasiyor da olabilir ayrica.
Yeniden gecmis olsun.Dilerim bulursunuz ve bir veterinere ulastirirsiniz.

Betulb97

Benim kedim gece balkondan kaçmıştı, 20 saat sonra falan bıraktığımız kumunun kokusuna geldiğini düşünüyorum. Gündüz değil de hava karardıktan sonra mama kabının sesini çıkartarak ararsanız daha rahat çıkacaktır.