Kedimin Tüy Dökümü Durmuyor. Ne Yapmalıyım?

Alimeozmutlu

Mevsim geçişi diye düşünmüştük ama bahardan beri tüy dökümü durmadı hatta bu aralar iyice arttı diyebilirim. Önerisi olan var mı? Ne yapabilirim?

18 CEVAP

MrMirmir

Bence farklı bir veterinere gösterin. (Nasıl ki gerekince kendimiz için aynı branşta ki farklı doktorlara gidiyorsak bunu minik dostlarımız için de yapmalıyız.)
Yavruluk tüyleri değiştikten sonra kedilerde tüy dökme artıyor.
Stres kaynaklı olabilir. .
Evde strese gireceği bir durum yaşamış olabilir taşınma, yeni eşya alma vs..
Ek vitaminler kullanın maltlar, yağlar vs..
Mümkün olduğunca tarayın derisi hava alsın ama bastırmadan ve çizmeyen acıtmayan bir tarak ile. Elinizin tersini çizmiyor, acıtmıyorsa o tarağı kullanabilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. :)

mashask

Biotin çinko kullanın

Pamuk12390

Balık yağı kullanabilirsiniz ☘️