Kedimin Tüy Dökümü Durmuyor. Ne Yapmalıyım?

Alimeozmutlu

Mevsim geçişi diye düşünmüştük ama bahardan beri tüy dökümü durmadı hatta bu aralar iyice arttı diyebilirim. Önerisi olan var mı? Ne yapabilirim?

18 CEVAP

Esims

Öncelikle mama değişimi yapabilirsiniz. Ardından kedinizi hergün düzenli olarak tarayıp, vitamin takviyesine başlayabilirsiniz. Bir süre sonra tüy dökülmesindeki farkı farkedeceksiniz.

iAllMoon

Vererinerinize gidin önemli bir şey olabilir.

Irmak06

Bilmiyorum ama veterinere bir telefon edip sor istersen

simbakedi

mamadan kaynakli olabilir

kuruvasan

Bencede mamadan olabilir bendrde oyleydi mamayi değiştirince büyük ölçüde azaldi tüy dokulmesj

zba7

Veteriner hekiminize danışarak bir vitamin kullanabilirsiniz. Ayrıca taramayı artırabilirsiniz özellikle sıcak havalarda önemli. Ek olarak da deri ve tüy sağlığını destekleyen macun tarzı ürünler de oluyor onlara da bir bakabilirsiniz.Mamasından kaynaklı olabileceğini düşünüyorsanız aşamalı olarak mama değişimi yaparak gözlemleyebilirsiniz.

Gimlihanim

Mevsim geçişindeki tüy dökümü ne kadar sürüyor bilen var mı acaba? Şu aralar bitmeli miydi yani? Nasıl anlarız?

Lunaveelmas

Ek olarak çok ekmek veriyorsan da olabilir ekmek fazla tüy döktürüyor

End_19

Mama ne kullanıyorsunuz, ek ürün yada evden birşey veriyor musunuz? Bunları yazın ki insanlar yardımcı olabilirsin

Alimeozmutlu

Kızım 1 yaşında bebekliğinden beri mystic mama kullanıyoruz. Kısırlaştırdıktan sonrada kısır mamasını kullandık mysticin. Önceleri sorun yoktu ama 3 - 4 aydır tüylerinde aşırı dökülme ve sertleşme olmaya başladı. Tüyleri fırça gibi oldu. Veterinere sordum ama mevsim geçişi demişti. Ama bu kadar uzun sürmez herhalde mevsim geçişi. Herkese cevapları için teşekkür ederim. Peki önerebileceğiniz bir mama var mı?

Yumosi

Bazı kediler diğerlerine nazaran daha çok tüy dökebiliyor. Düzenli tarama, somon yağı, somonlu mama, tüy dökülmesini önleyen vitamin vs. ile savaş açabilirsiniz.

End_19

Ben mama değişikliği yapıp gözlem yapmanızı tavsiye ederim mama kaynaklı bir durumda olabilir.
Mama olarak çok önerebileceğim bir marka yok içeriği içinize sinen bir mamayı denemenizi tavsiye ederim. Fark var mı yok mu gözlemlemiş olursunuz

kuruvasan

Bütçeye göre değişir mama eğer biraz düşükse miktar felicia kullanabilirsiniz orta bütçeniz varsa advance ,matisse ,proplan, royal canin, bozita vb markalar . Bütçeniz varsa bütçe sorun deil diyorsanız nd veya acana alabilirsiniz

Phoenix3

Tüy dökülmesi bir yana bozulmalar da olduysa ben bunun mevsimsel olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Kedinizi düzenli olarak her gün tarayın. Çok birbirine girmişse ve açılmıyorsa traş ettirin kendini toparlasın. Bence mamadan kaynaklı bir şey. Farklı bir mamaya geçin derim ben

Palyaco

Tek çare exclision mama benimde çok dokuluyordu durmuyordu exclision mama alınca 1 haftaya durdu cok iyi geldi