Kedimin İç Dış Parazit Tedavisi Var Ama Hala Kaşınıyoruz

VeyselYusuf

Merhaba benim kedim 3 aylık. 1 ay önce sahiplendim. Sahiplenirken iç parazit aşısı vardı bende dış parazit ve karma yaptırdım. Türlerine bakıyorum gözle görülen bit pire yok. Fakat o kaşınınca bizde kaşınıyoruz geceleri. Bu gece baya bir kaşıdı kendisini misal bende kaşındım. Sebebi nedir? Çözümü var mıdır?

6 CEVAP

Ballicorekkk

Yediği mama nedir? Belki tavuk, balık alerjisi vardır

indovf

Aşısı olan kedilerde de bit pire anlık olabiliyor. Bir kaç saate ölüyorlar. Belki o ana denk gelmiştir. O kasınınca sizin kaşınmanız çok büyük ihtimal psikolojik. Pire çok nadir hayvandan insana bulaşır. Fakat deri hastalığı veya alerji de olabilir. Tavuğa sıklıkla alerjisi olabiliyor kedilerin mesela (çok yendiğinde yani manada ise)

VeyselYusuf

Proplan yavru maması yiyor. Yaş Maması da felix junior

AleynaParlak

Daha iyi bir marka içeriği daha iyi zengin içerikli markalar kullanın benim kedimde öyleydi kaşınıyordu herşeyi tamdı mamayı değiştirdik ve şuan çok iyi egzemaya kadar yol açıyor acana veya royal canin kullanın

Kedinizin aşırı bir kaşınması yoksa sorun yoktur diye düşünüyorum. Çünkü her kedi kaşınır. Sizin kaşınmanız muhtemelen psikolojik. Şöyle söyleyebilirim (eğer kediniz gerçekten pireliyse) kedimi ilk aldığımda pireliydi, 1 hafta onlarla yaşamıştım. Sorun olmadı :))

Snzlc

benim kedimde de aynı durum var vet. alerji dedi hypo alerjenik mamaya geçeceğim yakında