Rc De Ne Kadar Taurin Var

Marslipati

Herkese merhaba Royal canin kitten de ne kadar taurin var biraz baktım da bulamadım bilen var mı acaba?

10 CEVAP

Poncimin

  • Ham protein %41 en az

  • Ham yağ %18 - 21 en az en çok

  • Ham selüloz %3 en çok

  • Ham kül %8,5 en çok

  • Su %12 en çok

  • Kalsiyum %1 en az

  • Fosfor %0,8 en az

  • Sodyum %0,4

  • HCI'de çözünmeyen kül %8,5 en çok

  • A Vitamini 10000 IU/kg

  • D3 Vitamini 2800 IU/kg

  • E Vitamini 400 mg/kg

  • Taurin 180 mg/kg

Taurin miktarını 180 mg olarak buldum. Bana göre çok çok az bu değer. Üstelik yavru kedi mamalarında taurin miktarı daha fazla olması gerekiyor. Keşke daha fazla ilave edilseydi.

ebrardogan

Fiyata göre çok az. Hatırladığım kadarıyla 180 miligramdı

simbakedi

bu 180mg paketteki toplam taurin olmuyor ama. ornegin yavru kedinin 1000 birim taurine ihtiyaci varsa icine koyduklari et ile bunu 820 yapmislardir. 1000 yapmak icin de disardan 180 eklemislerdir. acanada da bu deger 400 mesela. toplam miktar degil dedigim gibi. ama rc icerik olarak bence hic iyi bir marka degil. daha iyi icerikli ve kedinize iyi gelen baska marka bulursaniz cok daha iyi olur.

Marslipati

@simbakedi evet değiştirmeyi düşünüyorum ve değiştiricem ama biraz korkuyorum

duman_cat_world

Merhaba. Paketin arkasında " Royal Canin mamalarda yeteri kadar taurin bulunur " yazmakta ancak taurin oranı pakette resmi sitede falan belirtilmemiş. Yok sayabiliriz.

Marslipati

Hepinize teşekkür ederim sanırım mı değiştiricem

duman_cat_world

Poncimin
Bu değerleri nerden buldunuz acaba? Paketin arkasında yazmıyordu bildiğim kadarıyla.

duman_cat_world

Cevap verebilirsiniz sevinirim.

Pamuk12390

Sitesinde 180 mg yazıyor ama oldukça az bu oran . Bence yazım hatası var 1800 olması lazımdi 180 mg olucagini sanmam . Firmayla iletişime geçebilirsiniz .

Bobur

Paketlerin üstünde yazan taurin miktarı ek ilave edilen miktar. Etten gelen taurin miktarı analiz değerlerinde ortaya çıkıyor. Bu ikisi arasındaki farka göre incelemek daha yararlı olur.