Kedi Beslenme Biçimleri Anketi ~Sizce Hangisi En Saglıklisı

tyguler

Merhabalar. Kedilerimizin saglıklı ve uzun yasamasj icin beslenme bicimi onemli. kedim icin en saglikli ve yasayabilecegi en uzun omrü olmasinı istiyorum. size secenekler sunacağim,sizce en sagliklısi hangisi ve nedenini yazarsaniz cok sevinirm. cig beslenmeyi yazmadim cig beslenme dışındakileri degerlendirirseniz daha iyi olur.

a) sadece kuru mama
b) temel olarak kuru mama, arada yas mama
c) sadece hazır yas mama
d) temel olarak hazır yaş mama, kuru mama da yiyebilir
e) sadece ev yapımi vitamin eklemeli mama
f) temel olarak ev yapimi vitamin eklemeli mama, kuru mama da yiyebilir

fikirlerinizi bekliyorum 🐱

14 CEVAP

duman_cat_world

Hepsi yapılabilir, sadece hazır yaş mama seçeneği ve sadece kuru mama seçeneği dışında. Sadece hazır yaş mama ihtiyaçlarını karşılayamaz, sadece kuru mama da; nasıl anlatsam, ne kadar çeşitlendirirsek o kadar iyi diyeyim siz anlayın.

noface

e>c (Tam mamalar için konuşuyorum.)>f>d>b>a bence.

theyusra

hepsini kafanıza göre uygulayın, tek bir düzen kedileri bir zaman sonra sıkıyor zaten gerek yok yani

Oqrenerde06

B şıkkı bana göre.

Yumosi

yaş, ev maması ve kuru mama karışık :)

nisaipxx

Veteriner hekimin önerisiyle b şıkkındaki gibi çoğunlukla kuru haftada bir yaş mama veriyorum. Evde hazırlamak da sağlıklı bir seçenek gibi duruyor ancak tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde veteriner hekim reçetesiyle hazırlanması gerekir diye düşünüyorum.

simbakedi

b bizim icin daha kolay. ama yas mamayi evde yapma sansiniz varsa bence hepsinden daha iyi olur. evde mama yapmak guzel olabilir ama her vitamini yeterince ayarlamak zor bir sey ve herkes yapamayabir. b derdim ama evde arada verilen haslama yemekler de eklerim. ben oyle yapiyorum:D

Snzlc

hepsi 😁

Gimlihanim

Tam aradıgım soru olmus. Herkes bisey diyor valla aklımı kaçırcam artık 😂😂

pablopicasso

G şıkkı

Kedimin damak tadı kuru mama + labne ve destek olarak multivitamin ve malt🥰 Asla başka bir şey ağzına sürmüyor.

Yaş mama , evde yapılan haşlama asla☹️

Leon23

B şıkkı bence 😊

Oqrenerde06

Ben asla barf beslenme yapamam mesela benim kızım yaş mamanın tanelerini bile çiğnemiyor. 😅😅😅

Pamuk12390

Bence ilk sırada çiğ beslenme sonrasında evde yapılan mamalarla beslenme

Mervebilgi

Kuru mama ve evde sağlıklı buharda haşlanmış sebzeler