Köpeğim Galiba Kuduz

Yeniciftci

Dün ayağımı hafif ısırdı bizimkiler çok ısrar edince tedbir amaçlı gittim kuduz ilk doz aşısını yaptılar, köpeğin sokak köpeği oldugunu ve ufak yaşından beri benle oldunu söyledim belediye gelicek galiba tam anlamadım orayı kaydettiler, neyse bugün köpeğim yine bana saldırmaya kalktı bu sefer erken davranıp isirtmadim kendimi sonra biraz köpeği izledim ağzını açıp gevsetiyor ağzını sürekli sanki bilinçsiz yapıyor bu başka hastalıklarda yada sorunlarda olan bi durum mu bilmiyorum bu ara hiç bişe yemiyor kuru mama az yiyor oda islatinca yemiyo normalde yiyordu, ha bide bu dün gece eve gelmedi bizde yaptığı kabahati biliyor sandık ama bugün sağ arka ayağı sekiyor hafif acaba başka köpekle mi kavga etti bunun için belediyenin no su nedir bildirmem lazım sanırım bu olayı acil, teşekkürler.

13 CEVAP

simbakedi

belediye gelip kopegi alirsa kopek ölecek haberiniz olsun

Yeniciftci

Yani köpeğin eve gelmedigini bildirmeme acil bir durum gorup gelirlermi bilmiyorum ama dediğim gibi durumlar kuduz olma ihtimali nedir vakanın ( yaklaşık 1,5 yaşında kuduz aşısı yok iç dış parazit yapıldı bi kaç kez)

Yeniciftci

Yani köpeğin eve gelmedigini bildirmeme acil bir durum gorup gelirlermi bilmiyorum ama dediğim gibi durumlar kuduz olma ihtimali nedir vakanın ( yaklaşık 1,5 yaşında kuduz aşısı yok iç dış parazit yapıldı bi kaç kez)

theyusra

1.5 yaşında hiç kuduz aşısı olmamış hayvanın tabiki kuduz olma ihtimali var, zaten gezen bir köpekmiş. kuduz aşısı zorunlu bir aşı ama kuduz olduysa vuracaklarını sanmıyorum öldürür hayvanı.

baranertaga

Ağzından köpük filan geliyor mu? Bu arada siz de aşınızı sakın aksatmayın ve uzak durun köpekten

Lils

İlçe tarımda kuduz aşısını 2.5 liraya yapıyorlar. Köpeğin kuduz olduğunu sanmıyorum. Pek sık görülmüyor bildiğim kadarıyla. Siz ısırıldığınız için biraz telaş yapıyor olabilirsiniz.

Yeniciftci

Hayır köpük görmedim, hafif korkmaya başladım hareket leri çok değişti

Snzlc

ben köpekler hakkında pek bişey bilmiyorum aslında ama işleğinizin kızgınlığa girme ihtimali var mı acaba? bu alışılmadık hareketler kızgınlık belirtisi olabilir.

baranertaga

Yani genelde köpük falan oluyor ama ben pek ihtimal vermiyorum kuduz olduğuna. Kısır değilse kızgınlığa girmiş olabilir ondan hareketleri değişmiştir.

Yeniciftci

Bilmiyorum ki onu ama kısırlaştırmadik, nasıl anlıcaz onu bide o işi görürse düzelir mi

simbakedi

hayir kisirlastirirsaniz duzelir

simbakedi

hayir kisirlastirirsaniz duzelir

Badem22

Çifleştirseniz bile sonrasında hemen yine kızgınlığa giricek bu bir döngü hep kızgınlığa giricek ve hareketleri çok değişecek ve her kızgınlığa girdiğinde hastalık kapma riski yükseliyor bu yüzden kısırlaştırmanız daha iyi olur.