Kuru Ve Çatlamış Patilere Bir Şey Sürüyor Musunuz

yarenmizrak

Merhaba. Anladığım kadariyla birçok kedinin patileri kuru ve çatlamış oluyor. Bunu bi sorun olarak görmemiştim ama geçen yabancı birinin kedisinin patisine balm tarzı bir şey sürdüğünü gördüm nemlendirmek için. Gerekli bir şey mi bu yani rahatlatıyor mu minnoşlari? Siz de böyle bir şey yapıyor musunuz?

6 CEVAP

Marslipati

Ben haftada 1 2 defa hindistan cevizi yağı sürüyorum partilerine masaj yaparak çok ufak çatlak vardı arka patilerinde kumu eselemekten ama geçti. Zeytin yağı da kullanabilirsiniz kediler için pati kremleri de var

yarenmizrak

Aaa hindistan cevizi çok mantıklıymis. İçinde zararlı bir şey de yok, deniyorum bu akşam :D

Renklipati

Benim hiç öyle sorun olmadı genellikle Dr animal solüsyon ile kulak göz ağız pati siliyorum.. fakat hindistan cevizi yağını duydum onunla silebilirsin yalasada sorun olmaz yada azıcık saf zeytinyağı pamukla dilerseniz de olur

yarenmizrak

Kuru ve çatlamış dediğim çok ciddi oalrak değil hjsbsjs nasır gibi

Marslipati

@yarenmizrak evet hem doğal ve işe yarıyor :)

duman_cat_world

Hindistan cevizi yağı sürülebilir kediniz yalasa da bi sıkıntı olmaz. 😊😊

Kolaylıklar dilerim. 🍀🍀